close Magazín Víkend info Zdroj: Deník zoom_in Magazín Víkend Zpívající právník
Zajedete-li si do jižních Čech a navštívíte-li advokátní kancelář JUDr. Iva Jahelky, dozvíte se, že se specializuje na právo občanské, rodinné, trestní i obchodní. Jako jednací jazyk pak na svých stránkách uvádí: „S tlumočníkem jakýkoli, jinak český a vždy slušný!“ Tvůrce desítek zlidovělých písniček ze soudního prostředí – jen tak namátkou: Balada o rozhodujícím úderu šilhavého řezníka Josky, Případ nudisty Bédi Šulisty či Balada o pozitivním dopadu školení z bezpečnosti práce – nezapře svůj humor ani při seriózním právním jednání.

Hory se mění
Není hezčího pohledu na svět než z lyžáků na pořádném kopci. Alespoň si to myslí celá řada lyžařů, kteří se během pandemie svému koníčku nemohou věnovat tak naplno jako dříve. Nicméně letos již hory i díky očkování zase fungují téměř stoprocentně, a to nejen u nás, ale i v sousedním Rakousku. Jak se v Alpách lyžuje v době pandemie, jak se hory proměňují v zábavní centrum pro každého, i pro nelyžaře, a proč tu mají rádi Čechy, přiblíží v reportáži kolega Jiří Janda.

Co se děje v Zoo?
Coby bývalý voják a veterán z Afghánistánu si s sebou nese velké trauma. V seriálové Zoo pracuje Adam Hruška zvaný „Haďák“, jehož ztvárňuje Šimon Bilina, vlastně z protekce. Jeho dědeček Josef Hruška tam byl totiž dlouhé roky ředitelem a dodnes je všemi považován za celebritu a nezpochybnitelnou autoritu. „Adam je určitě poctivý, upřímný a spravedlivý. Jeho trauma mu ale moc nedovoluje začlenit se do všedního, každodenního života. Lidé jsou pro něj příliš hlasití, mstiví a chycení v nekonečných cyklech intrik a lží,“ říká o své postavě populární herec.