VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostatní sporty

8.7.2015

Břeclavští veslaři vezou z republiky tři medaile

Račice, Břeclav – Týden po mistrovství republiky žactva a dorostu přišla řada i na dospělé a juniorské veslaře Slováckého veslařského klubu v Břeclavi. Bojovali na mezinárodním mistrovství republiky o posty nejvyšší na umělém veslařském kanále v račickém Sportcentru. „V tropickém vedru si čeští veslaři porovnali síly ještě se Slováky, Chorvaty, Slovinci a Rakušany," komentoval zesílenou konkurenci vedoucí břeclavské výpravy Josef Akai.

2.7.2015

Dostihoví koně Borsu zářili v Bratislavě. Teď míří do Varů

Břeclav, Bratislava – Veleúspěšnou neděli má za s sebou dostihová stáj Bors Břeclav, která se zúčastnila mítinku v Bratislavě. Do hlavního slovenského města odjížděli celkem čtyři rovinoví reprezentanti břeclavské stáje a všichni měli jasný úkol: uspět a obsadit dotované příčky. Třem z nich se to nakonec podařilo.

1.7.2015

Rosol jde vlastní cestou a už má v hledáčku nového trenéra

Londýn, Brno - Tenista Lukáš Rosol nechce dlouho zůstat bez trenéra. Při Wimbledonu mu v Londýně vypomáhá Michal Birner, ale rád by měl kvůli systematické práci stabilního kouče co nejdříve. Už má některé v hledáčku, ale jména zatím neprozradil, jelikož zatím nemá nic konkrétně domluvené.

1.7.2015

Veslařka Novotná vybojovala stříbro na republikovém šampionátu

Račice, Břeclav – Ze čtyř břeclavských posádek, které bojovaly v Račicích o medaile, uspěla jen jedna. Další možný zisk cenných kovů utnulo nachlazení.

30.6.2015

Volejbalová první liga žen v Břeclavi končí. Lokomotiva vsadí na mládí

Břeclav – Volejbalistky Lokomotivy budou hrát v sezoně 2015/2016 jen krajský přebor. Na vině jsou peníze i nedostatek břeclavských hráček.

30.6.2015

Vodáka dělil na republice od třetí příčky jediný pokus, Paulík byl osmý

Plzeň – Dva atleti Lokomotivy Břeclav Roman Paulík a Ondřej Vodák splnili kvalifikační limity pro účast na mistrovství republiky dospělých. Medaili nezískali, ale v konkurenci nejlepších českých atletů obstáli.

29.6.2015

Premiérový florbalový turnaj vyhráli v Břeclavi hokejoví trenéři

Břeclav – Florbalové družstvo složené z trenérů břeclavských hokejistů ovládlo úvodní ročník Memoriálu Ivana Blaha ve florbale. Trenéři získali trofej pro vítěze 
v podobě putovního poháru po finálovém triumfu nad Sokolem Lanžhot v poměru 4:3 .

28.6.2015

WineRun poprvé. Nejrychlejší běžci brali víno podle své váhy

Krumvíř /REPORTÁŽ/ – Poslední červnová sobota je v Krumvíři zasvěcená běžcům různých kategorií. Na tamním hřišti je nebývale rušno, kolem stánků s vínem postává jen několik jedinců se sklenicí v ruce. Drtivá většina návštěvníků ovšem na víno zatím pomyšlení nemá. Připravují se totiž na závod, a tak není nic radno podceňovat.

26.6.2015

Memoriál Ivana Blaha. Florbalem vzpomenou na bývalého místostarostu

Břeclav – Florbalisté zbystří. V Břeclavi se v sobotu uskuteční první ročník Memoriálu Ivana Blaha. Hřištěm bude upravená plocha, na které bývá obvykle led pro hokejisty.

25.6.2015

Chci medaili, ale cvičím hlavně kvůli zdraví, říká silový trojbojař Nosek

Břeclav, Podivín - Šestapadesátiletý Břeclavan Petr Nosek přivezl z evropského mistrovství v trojboji stříbrnou medaili. Uspět hodlá i mezi nejlepšími z celého světa.  

24.6.2015

Dvojité zlato. Na šampionátu se blýskl břeclavský dorostenec Vodák

Břeclav – Zlatý hoch břeclavského sportu? V těchto dnech se označení hodí pro atleta Ondřeje Vodáka. Ten získal dvě nejcennější medaile na atletickém mistrovství republiky dorostu a juinorů juniorů v Ostravě. Triumfoval v trojskoku i skoku do výšky.

23.6.2015

Prvoligoví, zní Šitbořicemi. Obec se dočkala první ligy v kolové

Šitbořice – Šitbořičtí kolisté postoupili do první ligy. Postarala se o to dvojice Marek Topolář a Miroslav Starý. 
O úspěchu rozhodli na závěrečném turnaji, který se konal 
v Brně. „První dvě kola hráli ve velké pohodě a před turnajem byli na druhém postupovém místě. Na turnaji dokázali i přes zdravotní potíže předvést slušný výkon a díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů s Libercem postupují do první ligy," potvrdil trenér Šitbořic Robert Zvolánek starší.

20.6.2015

Mládežnický basketbal v Břeclavi po roce znovu ožívá

Břeclav – Poté, co se dospělý tým basketbalistů Lokomotivy Břeclav loni spojil v rámci oblastního přeboru II s konkurenčními Velkobílovickými Drozdy, košíková v okresním městě ztratila svou základnu, a to včetně mládeže. Tradici mužského basketbalu se teď snaží obnovit dosavadní trenér Josef Musil a nová krev v podobě Lukáše Nápravníka.

19.6.2015

Test vůle. Vítěz Lednické Olympie Krajčo při své dietě rozdával lidem štrúdly

Pohořelice, Břeclav – Do svých osmatřiceti let neměl David Krajčo z Pohořelic s kulturistikou nic společného. Sám pracuje v restauraci, k tomu prodává výživové doplňky. Před dvěma lety se ale poznal s kulturistickou legendou Richardem Čadou a začal pod ním cvičit. Jeho snažení vyvrcholilo nedávným ziskem titulu na jubilejní desáté Lednické Olympii, kde ve své veteránské kategorii zdolal tři soupeře a v absolutním pořadí v konkurenci několika desítek soupeřů skončil druhý.

AKTUALIZOVÁNO
18.6.2015

Na hustopečskou rally mezi vinice se chystá víc než sto vozů

Hustopeče, Brno – Snížili startovné pro nižší třídy a krok se jim vyplatil. Pořadatelé jedenáctého ročníku Agrotec Petronas Syntium rally Hustopeče hlásí úctyhodné číslo přihlášených posádek – na trať se v pátek večer a v sobotu vydá 92 automobilů v Mistrovství České republiky a v sobotu je doplní ještě patnáct historických vozů.

17.6.2015

Trojbojaři z Podivína obrali Anglii o čtyři medaile

Podivín – Čtyřčlenná výprava TJ Sokol Podivín se vydala začátkem června do anglického města Eastbourne na mistrovství Evropy v silovém trojboji. A domů si všichni přivezli medaile. „Kvůli školním povinnostem ještě neodjeli další dva mladí trojbojaři, jinak mohla být sbírka ještě bohatší," přiznal vedoucí oddílu silového trojboje a majitel podivínské posilovny Vladimír Svoboda.

16.6.2015

3D lukostřelec Marek Holzmann: od taekwonda k luku a šípům

Pohořelice, Ivaň – Přestěhoval se z Brna do Nové Vsi u Pohořelic a hledal, jak na venkově rozšířit sportovní nabídku pro své tři děti. Marek Holzmann, bývalý bojovník taekwonda, na 3D lukostřelbu narazil úplně náhodou. „Zajímám se o přežití v divočině, byl tam díl o tom, jak si vytvořit luk. A tak nějak mi na internetu vyskočila i 3D lukostřelba. Nikdy jsem to neviděl, koukal na to jak na zjevení. Nic podobného tu na Břeclavsku nebylo, tak jsem se toho chytil," popsal svou cestu k trefování modelů zvířat.

14.6.2015

OBRAZEM: Střelci tahali šípy z medvěda i muflona. Při turnaji ve 3D lukostřelbě

Klentnice – Lukostřelbu lidé znají. Ale co si představí pod pojmem 3D lukostřelba? Žádnou virtuální realitu nečekejte. Luky a šípy jsou pravé, různorodé a v každém případě i smrtící. Jen terče jsou trojrozměrné, tím pádem je i střílení zábavnější.

AKTUALIZOVÁNO
13.6.2015

Školáky z Břeclavi ve finále Poháru rozhlasu porazila jen Opava

Břeclav – Žáci z Kupkovy základní školy si odvezly z atletického finále Poháru rozhlasu stříbrné medaile. Druhý tým z Břeclavi byl osmý.

12.6.2015

Robot chrlil na děti jeden pingpongový míček za druhým. V rámci náboru

Břeclav /FOTOGALERIE/ – Ve čtvrtek 11. června patřila plocha zimního stadionu v Břeclavi mládeži z břeclavských základních škol. V rámci projektu „Sportuj s námi" pro ni připravil oddíl stolního tenisu MSK Břeclav v úzké spolupráci s vedením města Břeclav a Českou unií sportu zajímavý program, který byl zároveň náborovou akcí pro stolní tenis na území Lednicko-valtického areálu. Význam akce za účasti stovek dětí podtrhla přítomnost zástupců města Břeclavi v čele s místostarostou Zdeňkem Urbanem, který vydařenou akci zahájil. Každý z přítomných školáků měl možnost zkusit si to s pálkou v ruce, ať již proti vyzrálejším sparingpartnerům, proti spolužákům nebo proti robotickému vystřelovači míčků, který neúprosně sázel na plochu stolu jeden míček za druhým.

11.6.2015

Gymnastky Břeclavi získaly na republice dva tituly. Uspěly i týmy

Chomutov, Břeclav – Břeclavské moderní gymnastky mají za sebou vrchol jarního závodního období. Dva dny strávily na mistrovství České republiky v Chomutově.

11.6.2015

Mikulovský zámecký sál roztančí nejlepší sportovní páry. Představí se i děti

Mikulov – Nejlepší taneční páry z celé republiky doplněné tanečníky ze Slovinska, Polska, Maďarska, Rakouska a Slovenska se představí na třiadvacátém ročníku mezinárodní soutěže Jaro 2015. Ta se uskuteční v sobotu od osmnácti hodin v prostředí zámeckého sálu v Mikulově.

10.6.2015

Hokejbalisté Kupkovy vybojovali na republice páté místo

Břeclav – Také v letošním roce se družstva chlapců z břeclavské Základní školy Kupkova zapojila do celostátní soutěže škol Hokejbal proti drogám. A kategorie těch nejstarších školáků byla stejně jako v minulých letech úspěšná.

9.6.2015

Primátorky: chybějící osma i vítězství břeclavských veteránů

Praha, Břeclav – Do letošního 102. ročníku Primátorek se přihlásilo 1268 veslařů ze sedmi zemí, kteří startovali ve 168 posádkách. S největší pravděpodobností se jednalo o historický rekord závodu. Ve srovnání s loňským rokem se přihlásilo o téměř o 200 veslařů více a celý program nejznámější veslařské akce v republice se tak natáhl do tří dnů. I Slovácký veslařský klub Břeclav přispěl svými zástupci k vytvoření tohoto rekordu.

8.6.2015

Výškař Vodák skočil limit na mistrovství světa dorostu

Trnava, Břeclav – Ve slovenské Trnavě se konalo mezinárodní atletické čtyřutkání dorostu mezi Českou republikou, Maďarskem, Slovinskem a Slovenskem. V tomto utkání oblékli reprezentační dres také dva břeclavští dorostenci Ondřej Vodák s Erikem Veselým.

4.6.2015

Generálka na pražské Primátorky břeclavským veslařům vyšla

Břeclav, Hodonín – Veslaři z celé České republiky už se chystají na slavné Primátorky, které se budou konat příští víkend v Praze na Vltavě, a závody v Hodoníně tak byly pro závodníky všech věkových kategorií Slováckého veslařského klubu z Břeclavi zkouškou jejich připravenosti, která dopadla velmi dobře.

2.6.2015

Veslař Helešic vstoupil mezi dospělé čtvrtým místem na Evropě

Poznaň, Břeclav – Na poznaňském jezeře Malta vyvrcholilo veslařské mistrovství Evropy. Díky skifařům Mirce Knapkové a Ondřeji Synkovi si odtud Češi odvezli dvě medaile. Blízko byl ale i další cenný kov. Těsně pod stupni vítězů totiž skončila česká dvojka bez kormidelníka ve složení Jakub Podrazil a odchovanec břeclavského SVK Lukáš Helešic.

2.6.2015

Atlety doma limitovaly absence i zranění opor

Břeclav /FOTOGALERIE/ – Za slunečného počasí se v Břeclavi uskutečnilo druhé kolo první národní atletické ligy za účasti celků mužů i žen Lokomotivy Břeclav a dvou stovek dalších atletů. Svěřenci trenérů Lokomotivy obsadili v domácím prostředí všechny disciplíny, přesto to v součtu na stupně vítězů nestačilo.

30.5.2015

Tým házenkářů Legaty mládne, cíle ve 2. lize zůstávají vysoké

Hustopeče – Házenkáři Hustopečí obsadili ve druhé lize bronzovou pozici a o špici druhé ligy budou hrát i příští rok. Opory totiž končit nechtějí.

28.5.2015

„Uno“ uspěl hned napoprvé. A v říjnu pojede Velkou pardubickou

Pardubice, Břeclav – Druhý pardubický překážkový mítink byl bezesporu v režii dostihové stáje Bors Břeclav. Na start se postupně postavili Sunshine of Gracie, Universe of Gracie a Salient of Gracie a všichni bodovali. První jmenovaný se navíc kvalifikoval do podzimní Velké pardubické. Ale postupně.

26.5.2015

Břeclavská taneční skupina Actiwity DC přivezla titul mistrů světa

Břeclav, Poreč - Celkem osm trofejí si přivezla břeclavská taneční skupina Actiwity DC ze světového šampionátu Dance Star 2015 z Poreče. Mezi nimi i titul mistrů světa.

23.5.2015

Universe of Gracie: zrodí se pod Faltejskem hvězda?

Břeclav – Klenot břeclavské dostihové stáje Universe of Gracie poveze v Pardubicích na hřbetě zkušeného žokeje Jana Faltejska. Pokusí se kvalifikovat do Velké pardubické.

23.5.2015

Stolní tenistky Hodonína přehrály Břeclav a slaví devátý titul

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Opět po roce navlékly mistrovská trička, na krk pověsily zlaté medaile a z poháru pily šampaňské. Stolní tenistky Hodonína se společně s věrnými fanoušky znovu opíjely euforií. Jihomoravanky potvrdily v nejvyšší ženské soutěži svoji letošní dominanci, když finálovou sérii proti Břeclavi ukončily v nejkratším možném čase. Svěřenkyně trenérky Aleny Vachovcové doma ve třetím utkání přehrály v zaplněné Mart aréně a před televizními kamerami tradičního jihomoravského rivala 5:1 a po vítězství 3:0 na zápasy mohly oslavovat již devátý titul.

22.5.2015

Dítě a sport: kolik za to zaplatíte v Břeclavi?

Břeclav – Řada břeclavských sportovních klubů má za sebou sezonu, u dalších zase brzy končí. Přichází tak čas nejen na plánování letní přípravy nebo soustředění, ale také nábor nových tváří, především z řad mládeže. Jejich rodiče za členské příspěvky utratí i tisíce korun ročně. Veslování, badminton, tenis nebo fotbal? Kam naši ratolest dáme? Mnozí se rozhodnou právě podle výše členského příspěvku. A že je pro rodiny dětí, které chodí nebo půjdou do první třídy, z čeho vybírat.

21.5.2015

Stolní tenistky na zimním stadionu bojovaly. I tak musí odvracet mečbol

Břeclav – Na inline ploše zimního stadionu v Břeclavi našly stolní tenistky MSK Břeclav útočiště k významnějším sportovním akcím. Pro jejich střetnutí s tradičním rivalem z Hodonína byly na ploše vytvořené hrací prostory pro dva stoly, které snesly i to nejpřísnější mezinárodní měřítko. Ani nové prostředí ale nepomohlo k lepšímu výsledku. Břeclavanky znovu prohrály 1:5 a v pátek večer už budou v Hodoníně odvracet mečbol.

21.5.2015

Jihomoravští atleti se zahřívají. Vrchol pro ně bude světový šampionát v Pekingu

Jižní Morava – Konec zdlouhavé tréninkové dřiny, sezona startuje. Atletům začal seriál závodů, který vyvrcholí na konci srpna světovým šampionátem v Pekingu. První ostré zkoušky za sebou mají i jihomoravští závodníci. Nejvíc byl zatím vidět oštěpař Vítězslav Veselý, který hodem 
83,67 metru skončil na mítinku prestižní Diamantové ligy v Dauhá třetí.

19.5.2015

Atleti Lokomotivy vykročili do první ligy pravou nohou

Olomouc – Atleti a atletky Lokomotivy Břeclav zahájili mistrovskou soutěž I. národní ligy družstev prvním kolem, které se konalo v Olomouci za krásného letního počasí. Opět se ukázala rozdílnost výkonnosti mužské a ženské břeclavské atletiky.

19.5.2015

To byl fofr. První extraligové finále patří Hodonínu

Hodonín, Břeclav /FOTOGALERIE/ – Finále play-off stolních tenistek má za sebou první dějství. Pro Břeclavanky dopadlo špatně, obhájkyním titulu z Hodonína podlehly celkem snadno 1:5. Tradiční rivalky a Další finále hostí ve středu od 18 hodin břeclavský zimní stadion.

18.5.2015

Stolní tenistky Břeclavi stojí před branami finále. Opět vyzvou Hodonín

Břeclav – Jen ten největší pesimista by pochyboval o tom, že se ve finále mistrovství České republiky družstev žen ve stolním tenise potkají jiné dva celky, než vícenásobní mistři z Hodonína a konkurenční Břeclavi. Pravdou je, že cesta Hodonína do finále byla naprosto bezproblémová, v semifinále zdolal dvakrát 5:0 Hradec Králové. Hráčky MSK měly boj o postup o poznání těžší, jejich semifinálovým soupeřem byl dlouhodobě třetí nejlepší celek Česka z Frýdlantu nad Ostravící. Ten zdolali nakonec 5:4 a 5:0.

17.5.2015

První překážky prověřily koně břeclavského Borsu

Břeclav – Nejen příjemné situace přinesl úvodní pardubický mítink. Favorit splnil svou roli, přišly i dva pády a zranění žokejů.

13.5.2015

Veslaři z Břeclavi zažili v Piešťanech medailové žně

Břeclav – Břeclavští veslaři se zúčastnili regaty v Piešťanech, která byla současně otevřeným Mistrovstvím Slovenska, což zaručovalo velmi kvalitní konkurenci. Z Břeclavi do lázeňského města dorazila výprava bezmála třiceti veslařek a veslařů.

13.5.2015

Mládež Sportcomplexu ovládla Jevíčko, dospělí uspěli v Přerově i Znojmě

Břeclav – Břeclavský oddíl cyklistiky Sportcomplex uspořádal již tradičně na státní svátek koloběžkový závod Hroch Cup na nábřeží řeky Dyje. Přišli si zazávodit jak děti, tak dospělí. Na trať se vydalo více než osmdesát dětí od tří do čtrnácti let, které doplnilo třicet dospělých. Nejstarší závodník měl pětasedmdesát let.

12.5.2015

Devatenáctka MSK sahala dvakrát po bodech. Nakonec má jen jeden

Břeclav – Zápas posledních dvou celků dorostenecké ligy fotbalových devatenáctek nepřinesl vůbec nudnou podívanou. Skončil remízou 2:2, ze které se nakonec více než domácí Břeclav radovali hosté z Brna.

12.5.2015

Na Hustopečské rally pojede i nová škodovka

Hustopeče – Fanouškové rallysportu sice netrpělivě sledují přípravy týmů na druhý podnik sezony v Českém Krumlově, hustopečští pořadatelé hlásí definitivní podobu svého závodu. Ten se uskuteční ve dnech 19.–20. června 2015. Jedenáctý ročník se pojede pod názvem Agrotec Petronas Syntium rally Hustopeče a bude součástí Mistrovství České republiky 2015 a sobotní část také Mistrovství České republiky historických automobilů.

7.5.2015

Audyová poráží chlapy a stíhá sledovat i hokej v hospodě

Břeclav – Minulý víkend slavila na Nových Mlýnech první vítězství sezony, teď ho chce na stejném místě potvrdit. Brněnská jachtařka Markéta Audyová ovládla úvodní závod Českého poháru v jachtingu při Pavlovské regatě, teď si brousí zuby v lodní třídě Laser Radial i na triumf v Pálavské regatě. „Je to jediný závod, kde se sejdou nejlepší jachtaři z republiky. Beru ho vážně," vzkazuje třiadvacetiletá Audyová.

6.5.2015

Legata si definitivně pojistila letošní třetí místo

Hustopeče – V dohrávce druhého jarního kola zvítězili hustopečští házenkáři na domácí palubovce nad týmem Sokola Prostějov snadno 37:26 a oplatili mu tak porážku z podzimu i s úroky. Kolo před koncem soutěže už jim třetí pozici nikdo nevezme, na již jistého letošního vítěze druhé ligy z Velkého Meziříčí ztrácí sedm bodů.

6.5.2015

Sparťan Suský doběhl čtvrtý. Může do USA

Liberec, Břeclav – Všestranný břeclavský sportovec Aleš Suský se zúčastnil v Liberci dalšího závodu série Spartan Race Sprint. Čtyřiadvacetiletého veslaře čekala osmikilometrová trať v lyžařském středisku Vesec s 22 různorodými překážkami. Trať zvládl mladý Břeclavan za 44 minut a doběhl v elitní „vlně" čtvrtý.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT