Úvod měsíce byl spojený s očekáváním, jakým způsobem se poměří pětiletá kobyla Greek Wedding v Berlíně s německou vytrvaleckou elitou. Kobyla svým výkonem zanechala velmi dobrý dojem a po statečném výkonu obsadila první nedotované, sedmé, místo. „Je třeba si sportovně přiznat, že na víc její poctivý výkon v této super silné konkurenci nestačil," ví majitel břeclavské stáje Luděk Mikulecký.

V Chuchli se pak svým druhým startem po více než roční přestávce způsobené zraněním, prezentoval šestiletý valach Bright Sand. V rovinovém dostihu II. kategorie na 1800 m vybojoval třetí místo.

Překážkáři se poprvé v letošním roce představili na pardubickém závodišti.Bylo to se střídavými úspěchy, které vyústily ve čtyři třetí místa a poprvé v sezoně se zásluhou čtyřleté kobyly Age of Love radovala dostihová stáj Bors a celý realizační tým z vítězství na proutěných překážkách na 3900 metrů.

Z třetích míst je nejcennější výkon pětiletého valacha King of Gracie, který v letošním prvním startu dobře skákal a ve steeplechase crosscountry II. kategorie na 4500 m dosáhl na třetí dotované místo.

„V prvním kvalifikačním dostihu na Velkou pardubickou naopak neuspěl náš Universe of Gracie, který upadl na skoku po kolizi s dalším koněm," litoval Mikulecký, který dodal, že další možnost má na samém konci června na druhém kvalifikačním dostihu.

Velmi náročný program a v podstatě vrcholy první části dostihové sezony v rovinovém i překážkovém provozu čekají dostihovou stáj reprezentující břeclavský region v červnu. To se pojedou rovinové testy pro uchazeče o České derby, v Bratislavě se zase pojede nejvýznamnější rovinový mítink ve střední Evropě Turf Gala. V polovině června se pak jede Zlatý pohár, vrchol první části překážkářské sezony. A na rovinové koně čeká v červnu také velmi očekávané České derby.

Veškerá příprava koní dostihové stáje Bors Břeclav a.s. směřuje právě k těmto vrcholům s cílem důstojně reprezentovat region a dosáhnout co nejlepších výsledků.