Jaká je matematika před tímto utkáním? Domácí Agrotec má kromě slibného domácího prostředí i další velikou výhodu. Může toto utkání prohrát dokonce i 3:0 na zápasy, ale stačí mu uhrát čtyři sety, a bude to on, kdo se v nejvyšší soutěži zachrání. Právě tato, na první pohled zřejmá výhoda, může být velmi zrádná, což potvrzuje i hrající trenér Hustopečí Petr Hoferik.

„Hodně nám pomohlo, že jsme vyhráli v posledním kole v Olomouci. Přece jenom, naše výchozí pozice je velmi dobrá, ale my nemůžeme hrát nato, že nám stačí uhrát čtyři sety. To by byla cesta do pekel. My musíme hrát na vítězství v tomto utkání,“ má jasno Hoferik.

„Soupeř půjde do sobotního zápasu s tím, že bude hrát na absolutní risk, a my nesmíme dopustit, aby se dostal do vedení. To by se mohlo stát, že budeme chodit jenom sbírat míčky. Systém na tři zápasy je velmi ošidný. Máme silný a lepší kádr než soupeř a věřím, že vyhrajeme, což by nás za určitých okolností mohlo vynést na devátou příčku,“ varuje a zároveň se dívá kupředu domácí kapitán, který svůj tým povede k nejdůležitější bitvě ve svém životě.

Utkání mezi Hustopečemi a El Niňo Praha B se uskuteční v sobotu 26. března v herně stolního tenisu v Hustopečích. Začíná v 17:00 hodin.

JAN MATLACH