Podlehli v něm bratislavskému celku 1:4. Jednoznačné utkání to ale zdaleka nebylo.

„Nebyl to vůbec ztracený zápas,“ uvedl hustopečský kapitán Petr Hoferik.

Ten v prvním zápase nastoupil s nejlepším hráčem hostů, slovenským reprezentantem Petrem Šeredou. První set domácí hráč vyhrál, ve druhém nevyužil vedení a velmi těsně podlehl, další dva sety byly také velmi těsné a z vítězství se tak radoval Šereda.

K druhému zápasu nastoupil za domácí poprvé Valeriy Rakov, nová ukrajinská akvizice, a ukázal, že by mohl být velkou posilou. V úvodním zápase na něm byla znát obrovská nervozita. Chtěl za každou cenu vyhrát, bohužel prohrál tím nejtěsnějším poměrem 2:3. První dva sety získal pro sebe těsně slovenský Krkoška. Rakov se chytil ve třetím setu, který jasně vyhrál. Ve čtvrtém setu sice dvakrát dotahoval náskok soupeře, ale v závěru měl více štěstí. To mu naopak chybělo v rozhodujícím pátém setu, který pro sebe získal slovenský hráč. Přes prohru ukázal Rakov několik pěkných výměn, které diváci odměnili výrazným potleskem.

V dalším zápase porazil domácí Kalužný lehce hostujícího Gumárně a snížil vedení hostů na 1:2 v utkání. Domácí hráč svého soupeře udolal svou obrannou hrou, na kterou jeho soupeř nenašel za celý zápas recept.

V dalším zápase se utkal Rakov se Šeredou a opět domácí hráč prohrál tím nejtěsnějším poměrem 2:3 na sety, když se vývoj zápasu střídal jak na houpačce. „Jsem zklamaný,“ řekl nám po zápase ukrajinský reprezentant v drese Hustopečí. „Prohrál jsem dva zápasy vždy 2:3. Přitom jsem v jednom vedl. Jsem zklamaný,“ neskrýval rozčarování nad výsledkem Valeriy Rakov.

Poslední zápas začal pro domácí dobře, Hoferik vyhrál nad Gumáněm rychle první set, poté však hostující hráč změnil taktiku a vyhrál tři sety za sebou a tím dovedl hostující ŠKST Bratislava k celkovému vítězství v utkání v poměru 4:1. „Naše jednička Valeriy Rakov hrál dva zápasy a oba prohrál jen těsně 2:3. Kdyby alespoň jednou vyhrál, mohl se dostat na řadu znovu Braňo Kalužný a remíza tam mohla být,“ dodal Hoferik.

K druhému extraligovému duelu zajíždí Hustopečtí do Havířova. Tam se v pátek 30. září střetnou s domácím Baníkem.

Hustopeče vs. Bratislava 1:4

Hoferik – Šereda 1:3, Rakov – Krkoška 2:3, Kalužný – Gumán 3:0, Rakov – Šereda 2:3, Hoferik – Gumán 1:3.