Bez velké slávy odehráli stolní tenisté hustopečského Agrotecu další dva duely nejvyšší soutěže. Po svých duelech s kluby ze severní Moravy k tomu ani nebyl důvod. Místo očekávaných úspěšných výsledků si připsali jedinou remízu.

Hustopečští si věřili především na sobotní zápas s Havířovem. A utkání začalo pro domácí dobře. Ve čtyřhře neměli Hoferik s Gogou těžkou práci a ujali se tím vedení. Potom už se však hrála vyrovnaná partie.

Havířov utkání nejprve otočil po porážce Dvořáčka, stejně smolně si vedl i Goga, který podlehl v pátém setu nejtěsnějším rozdílem 11:9.
Trn z paty vytrhl vybojovaným vítězstvím zkušený Hoferik, který zvrátil již prakticky ztracený duel se Zlamálem. Když navíc Goga porazil Volného, ujali se domácí znovu vedení.

Dvě následující dvouhry však znovu vyhráli hosté, a tak museli domácí dotahovat. Před posledním zápasem však Agrotec již znovu vedl, protože jak Goga, tak Hoferik své soupeře smetli 3:0.

Rozhodnutí tak přišlo až v duelu Dvořáčka se Štepkou. Domácí Trojka měl zápas dobře rozjetý, vedl 2:1 na sety, ve čtvrtém vedl 8:3 a 9:5, potom však nepochopitelně obě poslední dějství prohrál. Celá série tak skončila remízou.

“Je to obrovská škoda, vítězství nad Havířovem bylo povinností,“ smutnil předseda hustopečského oddílu Jan Matlach.
Jeho svěřenci mu neudělali radost ani v neděli. To měli ovšem mnohem silnějšího soupeře – ostravský Mittal.
Výsledek 2:6 byl ovšem jednoznačnější, než by se podle průběhu hry mohlo zdát.

Hoferik nevyužil s Michalem Kleprlíkem mečbol a Goga prohrál zápas s Diduchem, kdy vedl v rozhodujícím setu 8:4.
„Tři zápasy jsme prohráli naprosto zbytečně. Chápu, že naši hráči si ještě nezvykli na skutečnost, že musí hrát od této sezony s jinými potahy, než byli zvyklí, ale na toto si museli zvyknout i všichni jejich soupeři. V tom nelze hledat žádné výmluvy. Moc nám chybí čínský hráč Ciu Jiabao, který bohužel neobdržel doposud vízum, aby mohl přijet. Potřebovali bychom ještě jedno vítězství, abychom v klidu přečkali vánoční přestávku. Ale ke spokojenosti máme letos hodně, hodně daleko,“ hodnotil dosavadní průběh Matlach.
Hustopečím v současnosti patří devátá příčka v tabulce extraligy.