Z toho se bude jen těžko škrábat, ostatní týmy už totiž unikají. Přitom domácí začali víc než dobře a hostující tenisty do ničeho nepustili. Nejprve porazil domácí Valeriy Rakov Šestáka jasně 3:0 na sety a práci po něm neměl ani Branislav Kalužný s Ratajským. I v tomto zápase nedokázal hostující hráč vzdorovat. Pak ale přišel zlom a vybojované vedení se rychle rozplynulo.

Jediný set

Hustopečští hráči v následných zápasech nejenže nedokázali vyhrát, ale soupeři sebrali ve čtyřech zápasech jediný set. Konkrétně ho uhrál Kalužný proti Šestákovi. Zbytek zápasů pak skončil třísetovým vítězstvím domácího celku. Hoferik prohrál dvakrát a také Rakov postrádal dost umění, aby zastavil rozjeté Hanáky.

„Nevyhrál lepší tým, ale šťastnější. Několikrát jsme měli setboly, ale neproměnili jsme je. Soupeř nás potom vytrestal. Vyrovnaný zápas sehrál Kalužný i Rakov, i když výsledky 1:3 a 0:3 tomu nenapovídají. Všechno to bylo o nepovedených koncovkách setů. Mohli jsme vést 3:1 na zápasy a dotáhnout to do vítězného konce,“ řekl ke klíčovému duelu vedoucí hustopečského oddílu Jan Matlach.

Olomouc tak celý zápas otočila a po výhře 4:2 poskočila na předposlední místo. „Máme osm kol na to, abychom s tím něco udělali. S Olomoucí máme lepší vzájemný zápas, takže bude stačit, když ve zbývajících osmi kolech uhrajeme někde remízu a oni nebudou bodovat,“ nastínil záchranářský scénář Matlach.