Harmonogram páteční etapy Agrotec Mogul rally je složená ze čtyř rychlostních zkoušek na dvou úsecích. Druhé průjezdy pak startovní pole absolvuje již za šera za použití přídavných světlometů. O první vteřiny se posádky poperou v rychlostní zkoušce Němčičky, která čítá více než 12,5 kilometru.

„Jedná se o lehce upravenou verzi loňské boleradické erzety. Začátek absolvují posádky na úzké obslužné komunikaci, která následně přejde v rychlejší pasáž na širokou. Vložka pokračuje až do okolí rozhledny na vrcholu Kraví hory. Posádky čeká pasáž na šotolině, technická lesní pasáž až na širokou komunikaci, která soutěžní vozy dovede až do cíle před obcí Boleradice,“ popisuje ředitel soutěže Rudolf Kouřil.

První etapu doplní test ještě RZ Kurdějov dlouhá něco přes 13 kilometrů. „Kurdějov jsme složili dokonce ze čtyř různých rychlostních zkoušek z předchozích ročníků soutěže. Vložka odstartuje za sportovním areálem v Hustopečích. Úvod je vedený po úzkých obslužných komunikacích, následně posádky najedou na hlavní silnici směrem do Kurdějova. Po technickém průjezdu vesnice se soutěžní vozy dostanou stoupáním až k Nikolčicím,“ nastínil Rudolf Kouřil.

Uzávěrka přihlášek Agrotec Mogul rally Hustopeče je 29. května přesně o půlnoci.