Domácí začali zápas velmi nadějně. V prvním utkání Kalužný odehrál pětisetovou bitvu s Hrnčiříkem. Utkání trvalo téměř hodinu a diváci mohli vidět dlouhotrvající výměny. Kalužný soupeři postupně vnutil svůj obranářský styl hry a výsledkem byl první bod pro domácí.

Ve druhém utkání výborně hrající Kanta ze stolu doslova smetl hustopečského Dvořáčka a vyrovnal na 1:1. Ve třetím zápase ukázal srdce bojovník Hoferik. Po prohraném prvním setu proti mladému Štrofovi uplatnil zejména v koncovkách tří následujících setů své dlouholeté zkušenosti a získal pro domácí druhý bod. Jak se později ukázalo, na vítězství to nestačilo.

Zápas rozhodl bývalý hustopečský hráč František Kanta, který si do svého bývalého působiště přivezl výbornou formu. Proti obranému stylu hry Kalužíka našel brzy recept a po výhře 3:0 na sety opět vyrovnal stav utkání na 2:2.

V posledním zápase proti sobě nastoupili Dvořáček a Hrnčiřík. Domácí hráč bojoval, získal pro sebe jeden set, ale to bylo vše. Hrnčiřík po vítězství 3:1 na sety upravil konečné skóre zápasu na 2:3 pro hosty z Hradce Králové.

„Bylo to vyrovnané a divácky atraktivní utkání,“ komentoval zápas nehrající trenér Pavel Hort. „My jsme chtěli doma urvat body potřebné k záchraně. Utkání dopadlo, jak dopadlo, a my se musíme snažit získat body v některém z dalších zápasů,“ neskládá zbraně Hort.