První utkání nového ročníku extraligy odehrají Hustopečští na svých stolech ve čtvrtek 23. září od 18:00 hodin, budou hostit jediného slovenského účastníka extraligy ŠKST Bratislava.

V domácím dresu se představí osvědčená sestava známá už z minulého ročníku Kalužný, Hoferik a Dvořáček. Dost možná dostane příležitost zahrát si extraligu i Michal Lebeda. Nadějný junior je v hustopečském klubu na střídavý start z Hradce Králové.

Hosté by měli nastoupit v sestavě s Číňanem Bai He, slovenským reprezentantem Peterem Šeredou a Kristiánem Kobesem. Celek Bratislavy je v utkání velkým favoritem. V loňské ročníku extraligy skončil na pátém místě, Bai He byl dokonce druhým nejúspěšnějším hráčem.

Utkání se bude poprvé hrát podle nového systému, to znamená pouze na jednom stole a bez čtyřhry. Utkání končí dosažením třetího bodu.

Divák tedy uvidí alespoň tři a nejvíce pět zápasů. Tento systém byl zaveden zejména kvůli televizním přenosům, letos se vysílá z každého kola jedno utkání.

Jihomoravský stopa však bude v extralize po celý rok. Společnost Pramos Šitbořice se pro tuto sezonu stala generálním partnerem této soutěže.