Přestože v obou utkáních byli mírnými favority, neodjížděli do Ostravy a Havířova v absolutní pohodě. Na vině je stále nedokončená rekonstrukce herny stolního tenisu a s tím spojené obrovské problémy s tréninkem. V sobotním utkání na stolech Mittalu Ostrava zvítězil Agrotec v poměru 6:1. V úvodní čtyřhře dvojice Schwarzer - Hoferik zvítězila po velkém boji 3:2 na sety a položila tím základ ke konečnému vítězství.

Body Agrotecu získali Schwarzer (2,5), Hoferik (1,5) a Dvořáček (2). Jedinou porážku utrpěl Petr Hoferik, který prohrál se synem bývalého reprezentanta Bindače tím nejtěsnějším poměrem 2:3.
Další den hostovaly Hustopeče na stolech Baníku Havířov. Úvodní čtyřhru opět perfektně zvládla dvojice Schwarzer-Hoferik, která zvítězila nad dvojicí Ježo - Saprykin v poměru 3-1. V letošní extralize Schwarzer s Hoferikem ze čtyř odehraných čtyřher dokázali ve třech zvítězit.

Vítězství na úvod každého utkání je vždy velmi důležité a mnohdy je to rozhodující bod pro výhru. V tomto utkání se nedařilo Dvořáčkovi, který měl problémy s potahem na své raketě a prohrál oba své zápasy. Naopak ve vynikající formě se představil Schwarzer, který vyhrál všechny své tři zápasy. Velmi dobrý výkon podal i Hoferik, který porazil Mikulce a Ježa a prohrál pouze se Saprykinem. Agrotec se těmito dvěma vítězstvími posunul na šesté místo extraligové tabulky.

Získal klid do dalších důležitých utkání, které budou na pořadu ve dnech 3.11., kdy od 16,00 hodin přivítá Agrotec na domácích stolech celek TTC Praha 6 a v neděli 4.11. se od 10,00 hodin uskuteční jihomoravské derby mezi Hustopečemi a Moravskou Slavií Brno. Cílem hustopečských extraligových stolních tenistů je získat z těchto dvou utkání minimálně jedno vítězství.