Matka dvou dětí, jíž pojí láska ke psům již od útlého věku, se vrátila on našich západních sousedů jako hrdinka.
„Je to neuvěřitelné. Pátá příčka je úspěch jako hrom. Poprvé v životě se česká sloughi, navíc z českého chovu, dostala až do finále mistrovství světa. Vůbec jsem to nečekala,“ přiznává dojatá zaměstnankyně potravinářské firmy.

Lenka Malinovská tak dosáhla na největší mezník ve své kariéře. „Patnáct let se věnuji psům, z toho asi šest plemenu saharských chrtů. Výsledek z Německa je zatím můj jednoznačně největší úspěch,“ dodává pyšná majitelka Akaby.

Břeclavská chovatelka se spoléhá také na pomoc rodinných příslušníků. „Dcera je mojí pravou rukou. Pomáhá i syn, který půjde po prázdninách do sedmé třídy. A můj přítel je dostihovým komentátorem v Lednici,“ přibližuje poměry v rodině, ve které čtyřnozí miláčci ulehají ke spánku pod stejnou střechou s majiteli.

Její hobby se od jiných koníčku výrazně liší. „Psi nemůžete opustit. Věnuji se jim sedm dní v týdnů. Celý rok. Je to velice náročné. Když jsme všichni zaneprázdnění a děti jsou ve škole, mohu se naštestí spolehnout na rodinu Chlubnových z Břeclavi. Na jejich velké zahradě se mohou moji psíci vyběhat,“ pochvaluje si.

Finance si obstarává výhradně sama, najít sponzora je totiž pro ni prakticky nesplnitelný sen.
„Problémy mají mnohem prestižnější sporty. Musím si vše zaplatit z vlastní kapsy,“ poukazuje sympatická osmatřicátnice na stinnou stránku tohoto sportovního odvětví. „Je to ale můj celoživotní koníček.“ usmívá se chovatelka.