V sobotu se družstvo malých akvabel oddílu synchronizovaného plavání Delfín Břeclav ve složení Maruška Ivičičová, Emma Jablonecká, Nikolka Lažová, Katka Michálková, Terezka Pálková, Deniska Piškulová, Tatiana Rumpf, Nikolka Sedláčková, Magda Strapinová, Klárka Šustrová a Katka Výhodová pod vedením svých trenérek Marty Drochytkové a Jitky Bokrové rozloučilo se sezonou vystoupením pro rodiče, babičky a dědečky, sourozence a další příznivce tohoto pěkného sportu.

Své vystoupení zahájily ukázkou části z týmové sestavy, kterou budou intenzivně trénovat až v následujícím období, za hudebního doprovodu známé melodie z pohádky o Sněhurce a sedmi trpaslících. Ve vodě bylo všech 11 děvčat, přestože týmová sestava se plave dle pravidel pouze v osmi závodnicích, a tak ne vše bylo zaplaváno synchronně a bez chybičky.

Přesto se však mnohým přítomným zaleskla v očích slzička dojetí pohledem na malé závodnice. Po této ukázce následovalo předvedení alespoň z části toho, co se děvčata naučila, případně v čem se zdokonalila. Vedle plaveckých stylů kraul, prsa, znak a plavání pod vodou to byla ukázka především ze speciálního tréninku synchronizovaného plavání jako je šlapání, skalinky za hlavou, ve skrčení, s otočkou, flamingo, skalinky s kotouly a výšlapy, kanoe, mlýnky a další prvky.

Celé vystoupení trvalo 30 minut a malé akvabelky se opravdu moc snažily, a tak sklidily od všech velký potlesk. Rodiče pak poděkovali trenérkám za jejich práci a předali jim nádherné kytice. Všichni si popřáli pěkné prázdniny a dovolené a rozloučili se.

Robert Janík