Startující byli rozděleni do čtyř kategorií muži Open, 50+, 60+ a ženy.

„Po oba dva dny poté probíhaly zajímavé, pohledné a velmi dramatické boje, ve kterých se prokazovalo nejen tenisové mistrovství, ale zejména bojovnost a vůle po vítězství. Řada favoritů byla tentokrát zklamaná, ale ti nejlepší se nakonec přece jen prosadili,“ potvrdil předseda ATS Podluží Zdeněk Průša.

Sportovní úroveň byla podle mínění hráčů, organizátorů i řady diváků velmi vysoká. Nadšení přihlížejících sklidil zejména finálový zápas v kategorii Open.

„Oba aktéři, Otto Malčic a Aleš Bedřich, prokázali nejen vysokou herní kvalitu, ale také obrovskou bojovnost, perfektní fyzickou kondici a v neposlední řadě také smysl pro fair play. Šance na vítězství se po celý zápas přelévali z jedné strany na druhou, až se nakonec rozhodlo až ve zkrácené hře třetí sady, v níž byl o pověstný chloupek lepší Aleš Bedřich,“ popsal finálový boj Průša.

Bedřich tak získal svůj první velký titul. Ostatní finálová střetnutí přinesla jednoznačnější průběh a zasloužená vítězství Radky Šoupalové, Pavla Flodera (50+) a v kategorii nad 60 let se radoval sám předseda ATS. V soutěžích útěchy se nejlépe umístili Jiří Pospíšil (muži do 50 let), Cyril Krajčír (muži 50+) a Milana Hanáčková.

„Turnaj proběhl ve výborné atmosféře, počasí nám přálo, doprovodný program zaujal i pobavil,“ zhodnotil zpětně Steng Cup 2011 Průša.

Výsledky finálových střetnutí:

Muži OPEN – Aleš Bedřich – Otto Malčic 4:6, 6:0, 7:6
Muži 50+ – Pavel Floder – František Čermák 6:2, 6:2
Muži 60+ – Zdeněk Průša – František Bartošek 6:1, 6:1
Ženy – Radka Šoupalová – Alena Klemová 6:0, 6:3