Břeclavský rodák si společenský galavečer náramně užíval. „Už jsem starší, mám jiné priority a sportem se hlavně bavím. Vyhlášení ankety beru jako bonus, ve společenském oblečení si to užívám“ pravil s úsměvem nejúspěšnější sportovec Břeclavska.

Ten v minulosti s veslováním dokonce úplně přestal a věnoval se jiným sportům. „Bavil mě triatlon, ale kvůli zdravotním komplikacím jsem ho musel omezit. Občas si zaběhnu překážkový běh nebo se účastním cyklistických závodů“ prozradil Suský.

Aleš Suský (uprostřed) přebírá cenu na galavečeru Veslař roku 2022.
Veslař roku: Suský vyhrál Český pohár v příbřežním veslování

Za jeho návratem k veslování stojí motivace pro mladší závodníky břeclavského klubu. „Chci, aby se mladší kluci, kteří mají budoucnost, neustále zlepšovali. Mají velkou motivaci mě porazit a navzájem nás to hecuje. Na trénincích dvě hodiny opravdu dřeme, ale pak si v areálu třeba opečeme špekáčky, a tím budujeme zdravý kolektiv,“ tvrdil úspěšný veslař.

Suský, kterého čeká v sobotu mistrovství České republiky ve veslování na trenažérech, září jako amatér mezi konkurenty, kteří se veslování věnují ve sportovních střediscích. „Sportovní výkonnost šla kvůli pracovnímu vytížení určitě dolů. Skloubit práci v automobilovém průmyslu s veslováním mi bere spoustu času a energie, ale zvládám to,“ dodal.

Ve Velkých Pavlovicích vyhlásili výsledky ankety Sportovec roku
OBRAZEM: Ve Velkých Pavlovicích ocenili nejlepší sportovce roku. Vyhrál Suský

Jak probíhala u Suských oslava vítězství Sportovce roku? „Odvezl jsem manželku domů a šel na noční. Manželka už se mnou žije nějakou dobu, už je zvyklá,“ usmál se Suský.