Hlavně na sobotní výsledek nebudou jihomoravští Aligátoři rozhodně vzpomínat v dobrém. Porážka 2:18 vypadá opravdu hrozivě. Za 22 zápasů základní části se klobouckým florbalistům podobná hanba vyhnula. „Předvedli jsme naprosto otřesný výkon. Nebyl ani na úrovni divize. Další zápas se musíme zlepšit o sto procent, aby z toho nebyla další ostuda," hlásil v sobotu po zápase v Havířově kouč Aligátorů Martin Slabý.

Vítěz základní části jim postupně v jednotlivých třetinách nastřílel pět, šest a nakonec sedm branek. Dominanci havířovského Torpeda podtrhává 47 střeleckých pokusů. „Vyšel nám vstup do utkání a hráči tak dostali klid na hokejky. V druhé třetině jsme rozhodli o utkání a třetí třetina se prakticky dohrávala," uvedl havířovský trenér Filip Kubíček.

Bezradnost

Obraz hry se prakticky po celý šedesát minut nezměnil. Havířov hrál s velkou chutí, tvořil si šance, dokázal je proměňovat a hru si užíval. Klobouky byly bezradné, do zakončení se dostávaly pouze sporadicky.

V nedělní odvetě v hodonínské hale to už vypadalo odlišně. Klobouky se znovu trefily pouze dvakrát. Jenže obdrželi o jedenáct branek míň. „Byl to podstatně jiný zápas, soupeř zatáhl obranu, což nám dělalo problém, dělali jsme moc chyb, ale jsme rádi za výhru," uvedl havířovský Kubíček.

Aby nebyl rád. Pro favorita třetí nejvyšší soutěže to znamená, že o svém postupu může rozhodnout už v sobotu na domácí palubovce. Aligátoři musejí navázat na to dobré, co ukázali v domácím prostředí. „Předvedli mnohem lepší výkon než od den dřív. Kluci makali, ale je třeba uznat kvality soupeře, který je momentálně na vyšší úrovni," doplnil Slabý.

V sobotu od osmi hodin večer si Klobouky musejí dát pozor hlavně na střelce Mžyka, který se v úvodním duelu prosadil pětkrát a v odvetě otevřel skóre.

florbalové play off

první zápas:

Florbal Torpedo Havířov – FbC Aligators Klobouky 18:2

branky: 4. Šimík, 8. Kloza, 9. Bábíček, 13. Beneš, 14. Mžyk, 24. Mžyk, 30. Mžyk, 32. Beneš, 33. Folwarczný, 34. Mžyk, 35. Kožušník, 43. Mžyk, 44. Fliega, 46. Šimík, 48. Kajpuš, 55. Šochman, 55. Šimík, 57. Kajpuš – 43. Dufek, 54. Lazor

vyloučení: 1:3; využití: 0:0

diváků: 152

zásahy brankářů: Pavel Kotula 14, Lukáš Nešťák 8 – Lukáš Bábíček 16, Jiří Filip 13

po třetinách: 5:0, 6:0, 7:2

druhý zápas:

FbC Aligators Klobouky – Florbal Torpedo Havířov 2:7

branky: 24. Bábíček, 56. Dufek – 6. Mžyk, 30. Kloza, 35. Kajpuš, 36. Fliega, 48. Beneš, 55. Bezděčík, 58. Vlach

vyloučení: 3:1; využití: 0:1

diváků: 54

zásahy brankářů: Lukáš Bábíček 17 – Pavel Kotula 11

po třetinách: 0:1, 1:3, 1:3

Stav čtvrtfinálové série: 2:0 pro Havířov

další zápas:
v sobotu v osm hodin večer na palubovce Havířova.

Další série:
Gullivers Brno – Žďár n. S. 2:0
Petrovice – Kopřivnice 1:1
Havl. Brod – Opava 0:2