Jednosezonní nakouknutí do druhé ligy brali jako dobrou zkušenost. Teď se budou snažit vrátit se a usadit se v mnohem náročnější soutěži na delší dobu.
„Utekl nám začátek soutěže a potom už se to nedohnalo. Druhá liga je na mnohem vyšší úrovni. Týmy jsou sehranější a každou chybu v obraně trestají gólem,“ vysvětlil předseda klubu Jaroslav Hála.

Právě on byl jedním z prvních propagátorů původem skandinávského sportu v regionu. K „jeho“ Šitbořicím se postupně přidávaly i další obce Kloboucka. Jejich postupným slučováním vznikl současný oddíl Aligátorů.
Pod tímto názvem se florbal hraje i v Moutnicích nebo Boleradicích.
Elita klubu, tým mužů, si zatím vede víc než zdatně.

„Chceme postoupit zpět do druhé ligy. Snažit se konkurovat silným týmům ze severní Moravy,“ odhalil Hála ambice týmu pro následující období.
O florbal je v České republice pořád dost velký zájem. Aby ne, výsledky mužských i ženských reprezentací k tomu jen povzbuzují.

Ani jižní Morava není výjimkou. „I u nás je u těch dětí pořád větší zájem. Problémem je spíše sehnat lidi, kteří se tomu budou věnovat, tedy trenéři. Navíc je problém i s penězi. Prostě ještě nejsme tak atraktivní pro sponzory, jako třeba fotbal,“ upozornil Hála na největšího a zavedenějšího „konkurenta“.

Ještě jedna obtíž by se určitě našla. Ani jedna ze zúčastněných organizací nedisponuje halou s potřebnými rozměry.
Domácí turnaje už odrostlejších florbalistů si musí vzít za vděk halou ve Slavkově. Stejně jako celá řada dalších klubů regionu.
Hráči tak musí cestovat mezi jednotlivými obcemi v závislosti na tom, ve které věkové kategorii zrovna hrají.

Výkony svých níže postavených florbalových souputníků Aligátoři samozřejmě sledují, ale že by se snažili přivést nějakého talentovaného hráče? To těžko. Florbal není kopaná.

„Nemůžeme jim nabídnout druhou ligu s tím, že budou něco dostávat. Už tak jsme docela rozlezlí. Naši hráči pocházejí z docela velké oblasti. Zatím nemáme ani pořádný kontakt s dalšími oddíly,“ vysvětlil Hála.

Taktiku a parádičky se už dávno neučí místní florbalisté jen u televizních přenosů z reprezentace či extraligy. I když jim to nikdo nezakazuje.
„Trenér mužů Milan Veselý má licenci C, takže to už rozhodně není jen o tom, že si jdeme zahrát. Má připravené tréninkové jednotky. U dětí klademe možná ještě větší důraz na správné základy. To je hodně důležité,“ doplnil Hála, který se tak podílí na výchově celé řady kluků i holek. Vlastně jedné generace.

„Je spousta dalších sportů. A nejen jich, počítače, spousta televizních programů. Není to jednoduché,“ hlásí.
Spolu se svými kolegy vede v současnosti těžký boj. Ale prý to stojí za to.