Klub má zastoupení ve všech věkových kategoriích dívek i chlapců. Elitní týmy žen hrají druhou nejvyšší soutěž a muži nastupují v Národní lize, tedy třetí nejvyšší soutěži. „Mnozí nevědí, k jakému městu si nás zařadit. Náš klub vznikl spojením několika menších klubů, které působily v Kloboukách u Brna, Šitbořicích, Brumovicích a Bučovicích. Naším sídlem se staly Klobouky u Brna a využíváme společný název Aligators. Proto se například elitní tým žen jmenuje Aligators Šitbořice, nebo mužský tým Aligators Klobouky,“ vysvětluje nový předseda spolku Jakub Gremmel.

Klub pokrývá hlavně region Břeclavska. Díky dobrému regionálnímu rozmístění je klub schopen přiblížit a nabídnout florbal i těm nejmenším. Formou zájmových kroužků působí v Brumovicích, Kloboukách, Šitbořicích, Moutnicích, Sokolnicích a Bučovicích.

Dnes již bývalého předsedu klubu Jaroslava Hálu, který v klubu dále působí jako trenér elitní kategorie žen, vystřídal Jakub Gremmel. S novým předsedou má klub i nový výkonný výbor, který čítá devět jmen. „Naše cíle a plány nejsou malé. Stabilizovat velký klub ekonomicky a nastavit společnou kulturu, klíčovým bodem je dostat Aligátory do společného domova. Potřebujeme postavit sportovní halu, která v našem regionu citelně chybí. V současnosti jezdíme na domácí zápasy i více než padesát kilometrů. Aktuálně se nám podařilo navázat dobrou spolupráci se sportovní halou v Křenovicích u Brna, kde máme zázemí pro naše týmy, juniory a juniorky,“ říká Gremmel.

„Je to pro nás obrovské plus. Skončil kočovný styl trénování, kdy jsme za týden vystřídali i tři haly – Hodonín, Tuřany, Rousínov,“ doplňuje útočník Aligators Tomáš Líznar. Mládežnické týmy působí samozřejmě ve svých domovských halách, na které jsou zvykléa kde probíhají jejich kroužky. Pro klub je důležité, aby rodiče nejmenších Aligátorů nemuseli cestovat daleko.

Vedení klubu dělá vše pro to, aby se klub dál rozvíjel. K tomu by mělo dopomoci i navázání spolupráce s novými partnery a sponzory, kteří dávají možnost hráče a hráčky vybavit kvalitním sportovním vybavením. Zajímavou spolupráci navázal klub také s Nadačním fondem Emil a dokazuje tak, že florbalem může i pomáhat. „Tímto ale nekončíme, máme další plány, které chceme tuto sezónu uvést v život. Například kulturní akce, kde náš klub představíme široké veřejnosti,“ dodává Gremmel.

GABRIELA JANKŮ