Hned při tréninku na závod v Dobřanech překonal rekord trati. Při samotných závodech nejprve ve dvou rozjížďkách s přehledem zvítězil. Při třetí ho zradila spojka a rozjížďku nedokončil. Ve finále byl pak suverénně nejrychlejší a při premiérovém závodu si dojel pro první vítězství.

Zřejmě se ještě vznášel na vlně euforie ze zisku titulu mezi juniory. Z výsledku byl každopádně překvapený. „Vůbec jsem to nečekal. Když jsem viděl ty časy, které jsem zajížděl, tak jsem tomu nemohl uvěřit. Stejně na tom byl i můj otec,“ usmíval se spokojený valtický závodník.
Hledat příčiny překvapivého nástupu je pro Antonyho snadné. „Asi z poloviny to bylo skvěle připraveným autem, další polovinu má na svědomí můj tým. A část ja snad i kvůli mě,“ počítá nedávno šestnáctiletý Antony junior.

Po úžasném začátku již začíná myslet na své cíle. Chtěl by dosáhnout na titul v této kategorii a poté i ve třídě 4000 ccm. Nebude to ale mít snadné, což sám dobře ví. „Je to obrovský rozdíl. Nyní už jezdím s dospělými závodníky. I auto má úplně jiné vlastnosti a ovládání. Ale věřím, že je to v mých silách,“ doufá velká naděje českého autokrosu