V Ostravě jste si doskákal pro šestou a sedmou příčku. Přitom jste asi počítal s trochu lepším umístěním. Nebyl jste po dvou juniorských titulech hodně namlsaný?

To jsem nebyl. Věděl jsem totiž, že tam nejedu s nejlepší formou. Ta už mě asi opustila. Přesto je pravda, že jsem do Ostravy odjížděl s vyššími ambicemi.

Víc jste asi čekal do výšky…

To ano. Jsem zklamaný hlavně kvůli tomu, že při rozeskakování bylo na stojanech 210 centimetrů, a já jsem tuto výšku zdolal. Ale co už teď nadělám. Pokazil jsem si to jen a jen sám.

Chápu, že udržet formu je těžké. Přesto, co se pro to dá udělat?

Udržet opravdovou top formu je vážně těžké. Závisí totiž na fyzické i psychické části. To znamená, že musím být na závod připravený v nejlepší formě a pohodě a s velkou dávkou optimismu. Poslední dva týdny jsem skoro jen odpočíval a necítil jsem se moc dobře. Svědčí mi spíš pořádný trénink, než si válet před závodem šunky (úsměv).

A na juniorském šampionátu jste cítil větší pohodu?

Nedá se říct, že bych tam byl bez formy. Ale musím jít do závodu ve velké pohodě a s optimismem. A další zásadní věc jsou rezervy v technice. A v tomto ohledu nemůžu Prahu ani Ostravu srovnávat s Hustopečemi. Tam jsem skákal úplně jinak.

Vaši kolegové prozradili, že jste po tom množství mítinků měl závodů dost.

Je fakt, že jsem už celkem unavený. Moje kolena, záda a odrazový kotník mi to taky říkaly. Navíc do toho musím počítat i cestování, toho bylo taky hodně. Čtyři týdny jsem o víkendu nebyl doma. Tam v sezoně většinou odpočívám, takže to mi taky nepřidalo. Ale jinak se cítím dobře.

Navíc jste byl hned v pondělí v posilovně, takže vám ještě nějaká síla zbyla?

To bylo jen takové regenerační cvičení s kamarádem. Až taková únava to není (smích).

Pojďme se ještě vrátit k dvěma posledním mítinkům. Dá se srovnat atmosféra v Praze a Ostravě?

Abych řekl pravdu, tak v Ostravě se divákům moc nechtělo tleskat. To mě celkem mrzelo. A jestli myslíte závodní atmosféru, tak nasazení se samozřejmě nedalo srovnávat.

Užil jste si víc dospělý závod, nebo juniorský, na kterém jste urval dva tituly?

Převzít dvě zlata v Praze bylo fajn, ale co z toho? Za chvíli budu závodit už jen mezi muži a s šestým místem se určitě nespokojím. Takže pro mě byl větší zážitek Ostrava. Vidět osobnosti české atletiky coby moje kolegy, to je prostě úžasné. Je to úplně jiná úroveň.

Halové šampionáty byly vrcholy pod střechou. Co vás tedy čeká dál?

Tento týden jsou jarní prázdniny, takže si budu užívat volno. Případně si zajdu do posilovny. A pak musím dohnat školu. Pomalu, ale jistě už nám začne příprava na venkovní sezonu.