V rámci individuálních výsledků na celorepublikové úrovni získali dvě zlaté medaile, v obou případech letos nejúspěšnější atletka oddílu Adriana Brizská ve vrhu koulí (v hale i pod širým nebem), tři stříbrné opět zásluhou Bzirské v disku, dále dorostence Hrozínka v hodu oštěpe, a Markéty Malarikové v kategorii do 22 let v trojskoku. Konečně bronzovou medaili vybojoval Roman Paulík v běhu na 1500 m v kategorii do 22 let.

Je třeba se zmínit, že v mezistátních utkáních oblékli reprezentační dres Česka i dva břeclavští atleti. Malariková v kategorii do 22 let a Bzirská v žákyních. Ve finále mistrovství republiky byli členové pětkrát na 4. místech (2× Štáhlová, Malariková, Bzirská, štafeta 4×100 m), třikrát na 5. místech a dvakrát na šestém místě.

Pokud se týká soutěží družstev, byla letos rekordní účast, kromě celků juniorů soutěžily všechny kategorie. Nejlépe si vedl celek dorostenek na 5. místě v ČR, oba celky dospělých se dostaly do baráže o postup do extraligy a ženy i muži skončili shodně na 12. místech.

V soutěžích o přebor Moravy a Slezska byly úspěšné celky mladších i starších žáků a žákyň, dorostenců, dorostenek i juniorek. Ze zprávy hospodáře atletického oddílu vyplývá, že letošní obrat činil 927 tisíc Kč.

Zde není započítáno dalších téměř čtvrt milionu korun, který stálo pořádání dosud největšího atletického podniku v Břeclavi, mistrovství ČR mužů a žen do 22 let. Při této akci se projevily organizační schopnosti oddílu, které byly vysoce hodnoceny nejvyššími funkcionáři Českého atletického svazu včetně předsedy Varhaníka.

Ekonomiky se především týkala další diskuse. Následkem ekonomické krize byl oddíl nucen učinit již určitá opatření, která omezí činnost oddílu a i celkově je nejistá, protože zatím nejsou známy podpory hlavních sponzorů, kterými byli město Břeclav a Stavby a údržba silnic v Břeclavi, kteří měli hlavni zásluhy na úspěšné činnosti letošního roku.

Díky patří rovněž všem trenérům, rozhodčím, funkcionářům, učitelům, kteří měli zásluhy na činnosti oddílu.