Jako první zasáhl do bojů první den Jakub Uher v běhu na sto deset metrů překážek. V rozběhu se do cíle dostal v čase 14, 88 a ze třetího místa úspěšně postoupil do finále. Tam dosáhl svého nejlepšího umístění na mistrovství České republiky. Sedmým místem a časem 14, 59 překonal svůj několik dní starý rekord Břeclavska, když o tři setiny podlehl Tomáši Dvořákovi. „Tímto výkonem se zařadil na sedmašedesáté místo českých historických tabulek,“ uvedl za atletický klub Ladislav Klim.

Nedařilo se trojskokanům. Jiří Hanzlíček po pokusech 13, 13; 13, 90 a 14, 27 obsadil jedenácté místo. Velkou smůlu měl Petr Zelinka, který přešlápl všechny pokusy.

Další trojskokanka Markéta Malariková startovala druhý den. „Rovněž ona dosáhla svého nejlepšího umístění na mistrovství, když se druhým pokusem zlepšila o dvanáct centimetrů na 12, 10, a obsadila tak sedmé místo,“ pokračuje Klim. Malariková měla ještě další zdařilé pokusy 12, 01 a 11, 97.

V běhu na pět tisíc metrů se do bojů zapojil poslední a nejmladší člen výpravy Roman Paulík. I on byl úspěšný a do třetice skončil na sedmém místě. Časem 15:27,33 se zlepšil téměř o sedmnáct vteřin a do historických tabulek okresu se zapsal rovněž na sedmé místo. To se již patnáct let žádnému běžci nepodařilo.