Tři družstva škol Břeclavska získal prvenství ve svých kategoriích a zúčastní se tak tradičního setkání vítězů, které se uskuteční v sobotu 23. června v Houšťce u Mladé Boleslavi na stadionu, na kterém vytvořil legendární běžec Emil Zátopek několik světových rekordů.

V kategorii mladších žákyň vyhrála Břeclav – Slovácká, která o více než dvě stovky bodů předběhla dvě pražské školy. Na osmém místě je Břeclav – Komenského a dvanáctá Břeclav – Kupkova. Mezi mladšími žáky je devátá Kupkova a sedmadvacátá Komenského.

Ve starších žákyních skončila Slovácká na třetím místě, jedenácté bylo Gymnázium Břeclav. Mezi vesnickými školami vybojovaly prvenství žákyně Moravské Nové Vsi.

Slovácká má i nejlepší celek starších žáků, na devětadvacátém místě skončila Kupkova. Městské školy navíc soutěžily o Pohár Marie Losové o nejvšetranější školu, výsledek tvoří součet bodů všech čtyř věkových kategorií. Tradicí posledních let je, že si tuto cenu odváží břeclavská škola na Slovácké a nebylo tomu jinak ani letos. Slovácká potvrdila svoji vytrvalou formu a odvezlůa si tento pohár počtvrté během čtyř let. A tento opakovaný triumf jistě nemůže být náhodný.

„Máme výborný systém práce s talenty. Dáváme jim prostor pro realizaci a oni se nám odměňují dobrými výsledky. Sport na naší škole preferujeme pětadvacet let. Za tu dobu jsme již vychytali mouchy,“ hledá příčiny skvělých výsledků ředitel školy Slovácká Jiří Kruták, který vidí v atletice výkladní skříň své školy. „Ale nemáme jen atletiku, výsledky máme i v jiných oblastech. Máme i jiné priority, ale i v těch se snažíme udržet vysoký standart. V nedávné době si některé naše žáky vybrali do Olomouce a Starého Města,“ upozoril závěrem ředitel Kruták.
Vesnické školy letos mají podobnou soutěž v atletické všestrannosti, o Pohár Miroslava Tučka. Moravská Nová Ves, v této soutěži skončila na pátém místě.

Všechny školy Břeclavska se pak podílely na prvenství Jihomoravského kraje v soutěži krajů. Slovácká přispěla 76 body, Kupkova 27, Moravská Nová Ves 25 a Komenského 14 body.

Moravská Nová Ves sbírá atletické úspěchy především díky svému školnímu atletickému Klokan, který vede Jiří Komínek.