Prolínací soutěž o účast v první lize. Tak zněl nedělní program týmových zástupců vyškovské královny sportu. Atletická sezona pro ně a dalších osm ženských a devět mužských družstev vyvrcholila na stadionu v Břeclavi baráží. Zejména ženy si brousily zuby na jednu ze třech postupových pozic. „U děvčat to bylo takové tajné přání, ačkoli nahlas se o tom příliš nemluvilo. Věděli jsme, že domácí Břeclav a Třinec, kteří zachraňovaly svoji prvoligovou příslušnost, budou tvrdý oříšek. To třetí místo ale mohlo vyjít,“ popsal klubové plány vedoucí AHA Vyškov Jiří Hajzler.

Bohužel přání se tentokrát realitou nestala. Téměř v ideální sestavě ženy sice nasbíraly své historické maximum, plných sto pět bodů, ale stačilo to pouze na konečné páté umístění. Kromě už jmenovaných celků, jež si opravdu rozdělily první dvě příčky, se před AHA protlačily ještě Přerov a Šumperk. „Jako parta jsme zabojovaly, jak se dalo, soupeřky byly prostě lepší. Nedá se nic dělat, vyjde to zase příště,“ nevzdávala se jedna z vyškovských opor Irena Petříková. Jak jednu z příčin vidí menší zastoupení a výkonnost v technických sektorech. „Tam je to od nás trošku slabší. A některé disciplíny nemáme obsazeny vůbec, tam pak soupeřky získávají důležité body,“ zdůvodnila.

Po individuální stránce ale navzdory tomu viděla Břeclav hned několik excelentních vyškovských výkonů. Kromě Petříkové, která doběhla na patnáctistovce a pěti kilometrech druhá, se dařilo i Lence Surákové, třetí z osmistovky. Pozadu nezůstala ani Jiřina Kociánová svým třetím místem z pětikilometrové distance, letošním maximem ve skoku o tyči se zaskvěla Lenka Jiříčková a tak dále.

Jejich kluboví kolegové měli menší ambice. Nakonec však zůstalo ještě trochu více za očekáváním, když jejich celkový součet činil dvaadvacet bodů, a to stačilo jen na uzavření tabulky. O zisk se nejvíce zasloužil Jiří Němeček, jehož víkendovým osudem byl trojboj čtyřstovka, osmistovka a patnáctistovka. Formu posledního období znovu ukázal na pěti kilometrech druhý Tomáš Steiner a těmto dvěma velmi dobře sekundoval i Roman Weiter, když při pětikilometrové chůzi si vytvořil nové osobní maximum.

Ostatní už ale na body nedosáhli, z výhry se radovala Univerzita Brno před Havířovskými a Hodonínem. „K závodu neodjížděl ideální tým, klukům to navíc moc nesedlo. Celoroční výborná práce týmu tak nenašla svého završení. Ale na druhou stranu klobouk dolů hlavně před Jirkou Němečkem, správný kapitán,“ uzavřel Hajzler.