Již po šestačtyřicáté se sjela do Ostravy atletická elita, jež se představí na tradičním mítinku Zlatá tretra. Na prestižní akci, která je zařazena do kategorie IAAF Super Grand Prix, má hned několik známých tváří v plánu atakovat světový rekord.

„Nejvíce se těším na charismatickou Jelenu Isinbajevovou, chci ji ale poznat především v zákulisí,“ neskrývala svůj obdiv k fenomenální tyčkařce a loňské sportovkyni planety Martina Darmovzalová, atletka Lokomotivy Břeclav, která si ve skoku dalekém odbude na severní Moravě premiéru.
Osmadvacetiletá břeclavská atletka na hvězdně obsazeném mítinku Zlatá tretra závodila již v minulosti, šlo ale o její momentálně silnější disciplínu – trojskok, který ale letos organizátoři do programu nezařadili. „Je to tak, Ostrava pro mě není žádnou novinkou. Budu se snažit v dálce, ta mně nejde tak, jak bych si úplně představovala,“ přiznala Darmovzalová, která teprve před nedávnem dorazila z Finska.

V zemi tisíců jezer měla v trojskoku na dosah limit pro mistrovství světa v japonské Ósace. „Přiletěla jsem teprve v pondělí, se svým vystoupením jsem spokojená, zároveň ale zklamaná. Skočila jsem 13, 96, scházely mi pouhé čtyři centimetry, abych splnila limit ,“ litovala sympatická atletka.
Ze severu Evropy si úspěšná břeclavská sportovkyně přivezla zdravotní problémy, jež se mohou negativně podepsat na jejím výkonu v Ostravě. „Poranila jsem si kotník, není to moc příjemné. Je dokonce možné, že nebudu vůbec startovat,“ vysvětlovala Darmovzalová. „Nevím, co případně od závodu čekat, chci alespoň někoho porazit.“

Na městském stadionu bude usilovat o co možná nejlepší výsledek také další břeclavský atlet, Jakub Uher, jehož specialitou je běh na 110 metrů překážek. „Abych pravdu řekla, tak nevím, jak se Jakub před závodem cítí,“ přiznala Martina Darmovzalová, která spíše než ke klubovému kolegovi z Lokomotivy Břeclav tíhne k atletickým hvězdám první velikosti. „Kdyby tak přijela do Ostravy Ruska Taťjana Lebeděvová,“ zasnila se.