Zpráva o konci závodní kariéry už je stará pár týdnů. Nerozmyslela si to mladá atletka? Bohužel ne. „Návrat k atletice v budoucnu určitě neplánuji. Vím, že bych kvůli zranění, které se mi stalo, nemohla trénovat naplno, a proto dál pokračovat nechci. Byla jsem zvyklá dát do každého tréninku vše, protože jsem se chtěla zlepšovat a mít i odpovídající výsledky na závodech. Bohužel, právě přílišná snaha jít do tréninku naplno se mi vymstila, a tím že jsem minulý rok trénovala často i přes bolest, mě zranění doprovázelo prakticky po celou sezonu," vysvětluje, proč už nebude dál oblékat modro-žlutý břeclavský dres.

Samozřejmě atletiku úplně nezavrhne a funkcionáři doufají, že se zapojí v klubu alespoň jako organizátorka. „Určitě nechci atletiku zavrhnout úplně. Ráda bych pomáhala při pořádání závodů, přemýšlím i o získání trenérské licence a následném tréninku dětí. Momentálně si ale atletické závody z jiného pohledu než z pohledu závodníka moc neužívám, protože mě stále hodně mrzí předčasný konec aktivní kariéry," přiznává Štáhlová.

Tu v posledním roce několikrát zradila natrhnutá šlacha v koleni. „Častokrát jsem ani nevěděla, že jsem si šlachu znovu natrhla, protože moc necítím bolest a snažím se ji ignorovat. Tím se mi vytvořila v místě natržení jizva, kvůli níž už noha nevydrží velkou zátěž," poznamenala studentka Karlovy univerzity. V běžném životě ji ale zranění neomezuje. „Při pohodovém běhu parkem mě noha nijak nelimituje," oddechla si.

Energii z tréninků teď může věnovat jiným věcem, které předtím kvůli atletice zanedbávala. Trénovala šestkrát týdně, volno prakticky neznala. Teď se může konečně naplno věnovat studiu. „Poprvé jsem udělala na škole všechny zkoušky v řádném termínu, což se mi předtím kvůli tréninkům nedařilo. Teď jsem přebytek volného času využila ke spolupráci s agenturou, která v České republice zastupuje firmu Adidas v rámci marketingu. Tahle práce mě naplňuje, protože díky ní můžu získat zkušenosti v oboru, který studuji a kombinace práce a sportovního prostředí je pro mě ideální," dodává Štáhlová.

Změna je život a všechno zlé je pro něco dobré. U Zuzany Štáhlové to momentálně rozhodně platí.