A to i přesto, že Břeclavankám chyběla skokanka Boháčková a pro zranění nejely ani Šuldesová, Smékalová a Komínková. Navíc Zuzana Štáhlová nastoupila ještě ne zcela zdravá a nedoběhla 400 m překážek.

A tak byla ústřední postavou opět vícebojařka Markéta Malariková, která zvládla vyhrát stovku (14,53 s.) a čtyřstovku překážek a výšku. Ve dvou dokonce vytvořila Malariková rekordy Břeclavska. Na 400 m překážek si zlepšila vlastní rekord o jeden a půl vteřiny na 63,45 s, ve výšce přidala po dvou letech dva centimetry na 173 cm. Lépe skočila v okrese už jen juniorka Vavříková (179).

Dobře si vedla i Martina Šestáková, která vyhrála dálku (574 cm) a v trojskoku jí k vítězství stačily jen dva skoky. Ten vítězný měřil 12,05 metrů. Obdivuhodný výkon podala i Eva Doležalová, která bez tréninku hodila oštěpem 40,80 m, a zůstala tak jen něco přes metr za rekordem Břeclavska.

Muži Lokomotivy Břeclav bojovali taktéž v Hodoníně ve třetím kole první národní ligy. Bodové rozdíly byly velmi malé, stačila přítomnost jednoho, dvou závodníků a byla by z toho lepší než pátá pozice. Hodonínský mítink vyhrála Opava se 174 body, oslabení atleti Lokomotivy sesbírali 143 bodů.

Nejvíce Břeclavanům chyběl Petr Zelinka, Adam Formánek pro zranění nohy šel zkusit jen vrhy, ale vedl si překvapivě dobře, když bodoval v kouli i kladivu. Dálkař Juška startoval jen v dálce, startovat vůbec nemohli ani Havelka a Hlavenka. Trenéry Lokomotivy potěšilo alespoň stále větší uplatnění mladších závodníků oddílu, výrazně se lepší třeba sprinter Patrik Šlancar v mladším dorostu.

Radek Juška, kromě téměř půlmetrového vítězství v dálce (744 cm) zlepšil stovku o několik desetin (11,13 s.) a je třetí v historii mezi juniory za Jiřím Petrjanošem a Markem Ošmerou, který se dostal do čela letošních tabulek na 100 m výkonem 11,05 s.

Dobře bojoval i Roman Paulík na 800m, kde zaběhl letošní nejlepší výkon (1:54,55 min.), 1500 m vyhrál dlouhým stupňovaným finišem velmi těsně (4:05,39 min.), i když vedl většinu závodu. Junior Marek Fojtách se zlepšil výrazně v kladivu a mohl by posunout úroveň této nejslabší disciplíny Břeclavska.