Atletický stánek Lokomotivy byl již tradičně vybrán jako místo pořádání krajského finále letošního ročníku Corny Středoškolského atletického poháru.
Sedm družstev dívek a stejný počet týmů chlapců bojovalo o co nejlepší umistění. Umístění na první příčce v každé kategorii zajišťoval přímý postup do celostátního finále. Nejlepší dvě družstva na druhém místě mají také možnost zúčastnit se závěrečného kola, které se tak jako okresní i krajské finále bude konat v Břeclavi.

Na domácím stadionu diváci určitě uvidí i obě družstva břeclavského gymnázia. Dívky totiž v krajském kole naprosto přesvědčivě porazily všechny své konkurentky a s přehledem získaly první místo. Obhájkyně celorepublikového prvenství měly na druhé brněnské Gymnázium Křenová obrovský náskok více než třinácti set bodů.

Chlapci byli úspěšní o něco méně, přesto je druhá příška za další brněnskou Střední školou Jílová slušným výsledke. Jílová totižv loňském ročníku nenašla konkurenci ani mezi dalšími školami v republice a také obhajuje celorepublikové prvenství.
Zbyněk Chlumecký, vedoucí břeclavských družstev a trenér břeclavské Lokomotivy byl s výsledky svých svěřenců velmi spokojen. „S prvenstvím dívčího týmu jsem tak nějak počítal. Chlapci měli těžkou konkurenci v Jílové. Ta je nesmírně kvalitní. Ale věřím, že v celorepublikovém finále je potrápí trochu více,“ věří legenda břeclavské atletiky.

Břeclav, jakožto pořadatel závěrečného podniku Středoškolského atletického poháru může vyslat obě svá družstva.
Že to příští pátek na domácím stadionu půjde lépe než nyní, věří i Alexandr Herman, člen druhého mužstva v krajském kole.
„Trochu mě mrzí, že jsme skončili až druzí. Ale naši závodníci většinou nebyli atleti. Máme ale ještě týden na to, aby jsme se zlepšili a na republice podali ještě lepší výkony,“ prohlásil odhodlaně břeclavský sprinter.

V pátek 13. října bude tedy opět po roce na břeclavském stadionu k vidění výkvět atletické mládeže ze všech koutů republiky. A nejen to.
Na finále dorazí i Barbora Špotáková, patronka Poháru. Čerstvá mistryně světa z japonské Ósaky v hodu oštěpem dokonce předvede své umění v charitativním hodu. Za každý metr, který oštěpem přehodí, slíbil generální sponzor akce jeden tisíc korun na charitativní účely.