Přesto všichni zúčastnění podali výkony na hranic svých možností. Snad k tomu dopomohla i výborná atmosféra, o kterou se starala především hudební skupina Teachers se svými verzemi světových hitů.

Ve sportovním části byli nejúspěšnější děvčata ze Slezského gymnázia v Opavě a chlapci Gymnázia Jihlava. Ti byli také největším překvapením celého finálového klání, když svoji první účast na něm přetavili v absolutní prvenství a to dokonce v nejlepším výkonu v celé historii. jejich celkový součet byl 9 935 bodů.

Domácí stopa břeclavského gymnázia byla také velmi výrazná. Zástupci silnějšího pohlaví se ziskem 9 309 bodů vystoupali na šestou příčku v konečném hodnocení. Individuálního úspěchu dosáhl především sprinter Alexandr Herman, který zaběhl 100 metrů za 10,96 sekund.
Dívky byli mnohem úspěšnější, neboť dosáhly až na medaile. Stříbrnou příčku za velmi suverénním opavským gymnáziem dosáhli díky 8 571 bodům.
Ve finálovém klání byla k vidění celá řada výborných výkonů. Diváci viděli ve finále závodit juniorského mistra Evropy na 3000 m steeplechase Jakuba Holušu.
V Břeclavi si student Slezského gymnázia Opava nejprve ozkoušel svou rychlost, na 400 m doběhl na druhém místě v solidním čase 49.57 za dalším

reprezentantem Petrem Vaňkem (49.09). Na patnáctistovce, tedy trati, které se podle svých slov chce Holuša v budoucnu naplno věnovat, nenašel přemožitele, zvítězil za 4:03.44. Vaněk ještě slušně bodoval v dálce, se 657 cm byl druhý.
Před vítězem, domácím Hermanem (10.96) se musel na stovce sklonit Václav Zich (11.26), 6. z dorosteneckého MS v Ostravě. Vynikající úroveň měla výška chlapců, tři skokani překonali 2 metry, vítězství bral Ondřej Stolín za 205 cm.

Mimo samotného sportovního rozměru šlo i o vznešenější cíl. Mistryně světa v hodu oštěpem Barbora Špotáková pomohla břeclavskému dennímu centru Utilis, které se stará o hendikepované děti, k částce více než 57 tisíc korun. Právě tolik totiž hodila při svém exhibičním hodu, přičemž jeden překonaný metr znamenal jeden tisíc korun na dobročinné účely.
Poté se už ocitla v centru zájmu fanoušků, kteří bažili po jejím autogramu. „Chvílemi to bylo náročnější než leckterý závod,“ usmívala se Špotáková.