Ani čtyřem břeclavským atletům, kteří si vybojovali účast, se příliš nedařilo. Očekávání splnil mílař Roman Paulík, ale ani ten nebyl spokojený. Nevyhovoval mu totiž pomalý průběh závodu na 1500 metrů. Umístění na pátém místě je však dobré a konečný čas dvě vteřiny za maximem 3:55,98 minuty taktéž.

Více se nedalo očekávat ani od trojskokana Petra Zelinky, který kromě prvního přešlápnutého skoku předvedl sérii vyrovnaných skoků přes 14 metrů. Do finále postoupil výkonem 14,30 m, pak se soustředil na poslední skok, kterým se zlepšil na letošní maximum 14,44 m a skončil na sedmý. Poměrně nečekaně vyhrál bývalý Břeclavan Roman Novotný s 15,51 m.

Junior Radek Juška ukázal dva shodné skoky 664 cm bez nedovoleného větru. To však stačilo jen na 15. místo. Vyhrál opět Novotný za 785 cm.

Stejně se nedařilo Markétě Malarikové ve stejné disciplíně, kterou navíc pobolívá zraněný nárt. První dva skoky byly přešlápnuté, a třetí zajišťovací se nevydařil. Skočila jen 526 cm a chybělo jí 37 cm na finále. Její nejlepší letošní výkon by jí při tom stačil na druhé místo.

Čtěte také: Atletický šampionát v Brně v sobotu znehodnotil vítr