O skutečnou internacionalitu mistrovství se postará pět závodníků z Rakouska, kteří trať v Přibicích dobře znají z poháru Euro cup, a také Rus Pavel Soročinský. Ten bude závodit v kategorii D3A.

„Celkem se nám přihlásilo na 90 závodníků, a to včetně dětí v kategorii Racer Buggy. Lidem, kteří se v motoristickém sportu pohybují, jistě nebudou neznámé jména jako Hošek, Bartoš, Hrdinka či Hanák,“ vyjmenoval slavné tváře tuzemského autokrosu předseda pořádajícího AMK Ivaň Josef Růžička.
Pro samotné pořadatele bude celý průběh závodu překvapením, přestože pro jeho zajištění udělali vše, co mohli. Po závodech na tratích v Humpolci, Nové Pace nebo Přerově se závod mistrovství republiky dostal do Přibic vůbec poprvé.

„Pro nás je to také premiéra, nevíme, do čeho jdeme a co vlasně můžeme čekat,“ smál se Růžička a vysvětlil největší specifikum přibické dráhy: „Povrch trati je prakticky rovný, na rozdíl třeba od Humpolce, kde převýšení dosahuje až devětatřiceti metrů. V Přibicích je pouze terénní hup ve střední části. Ten jsme ale museli uměle vytvořit sami.“

Kdo se nakonec stane vítězem na hlinitopísčité trati v jednotlivých kategoriích ukáží až finálové jízdy, které jsou plánovány na nedělní odpoledne. Budou jim ale předcházet dva měřené tréninky, které se pojedou v sobotu odpoledne, a kvalifikační jízdy. Ty se budou na trati se dvěmi levotočivými a třemi pravotočivými zatáčkami, jejíž jeden okru měří 780 metrů, měřit od nedělního rána.