Poprvé v letošním školním roce roztáčí své hůlky na pravidelném tréninku děvčátka prvních tříd a mateřských škol. I tyto Baby Stars si na tvrdý tréninky pod vedením Michaely a Věry Komoňových již zvykly a brzy obléknou třpytivé kostýmy na jejich první vystoupení.

„Kroužek vznikl na přání rodičů a navštěvuje ho pětadvacet holčiček. Ty už dnes pochodují, rozeznávají rytmus a časem se ukázalo, že toho zvládnout opravdu hodně jak s hůlkou, tak s třásněmi. Mažoretkový dril se snaží dcera obohatit o pestré tréninkové sestavy a různé hry, tak aby to děvčátka bavilo,“ představuje tréninkovou hodinu Baby Stars Věra Komoňová.

Poprvé se malé Baby Stars objeví na veřejnosti v červnu, kdy se v hustopečské sportovní hale bude konat Mistrovství republiky v mažoretkovém sportu, kde budou jejich starší kolegyně Lady Stars obhajovat republikový titul.

„Já jsem si přála být mažoretkou už ve třech letech, ale mamka mi říkala, že musím počkat, až budu starší. Teď už konečně můžu do mažoretek chodit,“ dodává hrdě jedna z malých školaček.

KATEŘINA KOPOVÁ