Prestižní Moravský bikemaraton, který se jel v Leštině u Zábřehu na Moravě přivítal nabitou listinu startujících.

Na dlouhé trati byly největšími jmény jednoznačně juniorský mistr světa v cyklokrosu a vítěz závodu SP v této disciplíně, valtický Zdeněk Mlynář, silniční mistr ČR v „třiadvacítkách“ Pavel Zitta, Milan Bachman, Karel Hartl nebo čtyřnásobný vítěz italského IronBiku Radoslav Šíbl. Nezvykle působil start Josefa Zimovčáka, jinak jinak než na svém vysokém kole.

Zároveň je tento závod tradičním mistrovstvím pekařů a cukrářů a v tomto duchu se nese nejen startovní rituál, ale mimo jiné i občerstvovací stanice, na kterých závodníci a diváci mohli ochutnat výrobky místní vyhlášené pekárny.

Závod pro sebe rozhodl velmi nenápadně Milan Bachman (Pell´s Team), který protnul cílovou pásku v čase 2:51:31 s náskokem necelých dvou minut na druhého Tomáše Satinského.

„Milan nám poodjel jen o pár metrů, nevěnovali jsme tomu přílišnou pozornost a pak někam zmizel a bylo rozhodnuto. Na nepříliš náročné trati bylo takřka nemožné ho sjet,“ popisoval v cíli třetí Karel Hartl.

Totéž pak ostatně potvrdil i vítěz: „Vytvořil jsem si minimální náskok. Kluci holt moc přemýšleli a pak už jsem byl pryč,“ podotkl s úsměvem novopečený vítěz.

Valtický Zdeňkem Mlynář z MaxCursoru obsadil nepopulární pozici těsně pod stupni vítězů.