Hodně netradiční sezonu letos zažívá břeclavský profesionální cyklista Milan Bachman. Zatímco letošní ročník je již v plném proudu, on stihl absolvovat pouze dva závody.

Sám si tento osud ale nevybral. Po konci letošního ročníku si to namířil ze stáje Pell´s do nového týmu, který měl jeho ambice naplnit.

„Jenomže tým nějak zapomněl vzniknout¨. Takže místo toho, že se normálně od listopadu připravuju na novou sezonu, tak já jsem se v březnu dozvěděl, že to končí,“ přiblížil nepříjemné překvapení devětadvacetiletý závodník.

Bez práce ale Bachman dlouho nezůstal. V současné době finalizuje svoji smlouvu s italským výrobcem cyklistických potřeb FRM Bike.

„Na základě kontaktů jsem se s nimi domluvil. Je to na dobré cestě. Asi by mi neposlali vybavení za deset tisíc eur a řekli, že to nebudou řešit,“ smál se vytáhlý cyklista.

Sezona pro něj tedy kvůli komplikacím začala pozdě. Před čtrnácti dny skončil 11. na závodu Českého poháru v Hradci Králové a o týden později čtvrtý na Galaxy sérii v Rožnově.

Velká nevýhoda. Ale jak se to vezme.

„Aspoň se už začínám rozjíždět. Ale bude to ještě tak měsíc práce, než se dostanu na tu optimální úroveň. Na druhou stranu si říkám, že na konci sezony mi třeba nějaké síly zbudou. Takže snad druhá půlka sezony bude lepší, když se budou ostatní trápit,“ nastiňuje svoji strategii Bachman.

Velké změny, kterými nyní prochází se bohužel projevují i během závodů. Místo „nalajnovaného“ programu teď musí plánovat svoji sezonu týden po týdnu. Navíc se musí soustředit na spoustu jiných věcí, než na jízdu samotnou.

Jednou z nich je příprava závodů Pálavský krpál, který se bude konat v polovině srpna v okolí Pavlova.

„Ten závod je nově zařazen do Galaxy sérii, což je asi třetí nejkvalitnější seriál v republice. Já jsem jim navrhoval trasu závodu a poskytl jsem jim jakési know–how,“ přibližuje Bachman svoje působení mezi organizátory závodu.

Pálavský krpál tak nyní zavede závodníky do Lednicko–valtického areálu. Zařazením do seriálu se zvýší nejen obtížnost závodu, ale také atraktivita pro cyklisty z širokého kraje.

„Loni to byl spíš takový nultý ročník. Letos by to měl být opravdu kvalitní závod, rychlý. Mohlo by přijet tři sta, čtyři sta lidí. Je to jenom dobře pro region,“ plánuje autor trasy.

Polovina srpna bude v okolí Pálavy ve znamení šlapání do pedálů. Je otázkou, jak si s trasou poradí její tvůrce. Oproti loňsku jej čeká tužší konkurence.