Brněnský tým se poctivě připravoval na zápas a společně s hráči vyrazila do Hustopečí i početná skupina jejich fanoušků. Domácí Hustopeče byly oslabené o nepřítomnou Halku Korábovou, soupeř naopak přijel v plné síle.

Domácím stačilo získat bod, ale začátek duelu překvapivě patřil hostům, kteří vyhráli ženský debl, a na trojce singlu Foltýn uběhal domácí trojku Radka Pleskače ve třech setech. Pro Řečkovice se nakonec jako rozhodující ukázalo to, že Geršl smolně podlehl v koncovce třetího setu 21:19 s domácím smečařem Petrem Hytychem.

V mixu pravidelně bodující dvojice Tomáš Hornung – Božena Stropková nedokázala dotáhnout do vítězného konce dobře rozehraný zápas. V tomto zápase totiž za domácí nastoupila Blanka Blažková, a tato zřejmě nejlepší hráčka soutěže, body nepouští. Po vyhraném singlu zpřesnila i hru v mixu a s parťákem Grůzou dotáhli smíšenou čtyřhru k vítězství. Před závěrečnými mužskými debly už byl tedy stav 4:2 pro domácí a to jim zaručovalo boj ve finálové skupině. Poslední dvě utkání již pouze potvrdily postup Hustopečí v poměru 5:3.

Finálová skupina čítající čtyři týmy se hraje systémem každý s každým formou odvet doma a venku, přičemž v tabulce jsou již započítané vzájemné zápasy ze skupin, které se již ve finále neopakují. O tom, kdo postoupí do III. ligy přímo, a který z moravských týmů půjde do baráže z druhého místa, se rozhodne do poloviny května.

Hustopeče – Řečkovice 5:3
Táborský – Hulewicz 2:0
Hytych – Geršl 2:1
Pleskač – Foltýn 1:2
Blažková – Cyprisová 2:0
Táborský/ Pleskač – Hulewicz/Nejedlík 0:2
Rybářová/Bednářová – Cyprisová/Stropková 0:2
Hytych/Grůza –
Geršl/Hornung 2:0
Blažková/Grůza – Stropková/Hornung 2:1