„Na turnaji se sešlo dost párů, avizovali jsme turnaj na stránkách www.badec.cz, kde si amatéři vybírají turnaje. Proto nám dorazili i hráči z Bystřice pod Hostýnem nebo Ostravy. A právě ti obsadili na našem turnaji první dvě místa, protože už pinkají nějakou dobu," oznámila hlavní organizátorka turnaje Magda Lengálová. Až na třetím místě skončila dvojice z Kostic, další místa už patřila domácím.

„Všechny ceny se shromáždily na jednom místě. První volbu měli vítězové, druhou pak stříbrný pár a tak dále. Každý si vybral, co se mu hodilo. Jen dorty pro vítěze se musely sníst na místě," smála se organizátorka.

Díky švýcarskému systému odehrál každý pár osm zápasů, nikdo nebyl po prohře vyřazený. „Bodový systém vám do každého kola přiřadí soupeře, který je na stejné úrovni, jako vy," vysvětlila pořadatelka taje herního systému.

Všechny předchozí ročníky se badmintonisté sešli v hale břeclavské Lokomotivy, letos už je přivítala specializovaná badmintonová aréna v Haškově ulici.

A dojmy z haly byly veskrze pozitivní. „Lidé byli z haly nadšení. Je modrá, má speciální světla, košík se tam neztrácí z očí. Pro nás organizátory je to zase jednodušší v tom, že máme rovnou připravených pět kurtů a můžeme hrát více zápasů zároveň. Také občerstvení bylo na výborné úrovni, pan majitel nám vyšel ve všem vstříc," tvrdila Lengálová.

Ta už se svými kolegy z oddílu připravuje další amatérský turnaj, tentokrát dvouher. Uskuteční se v Machově badmintonové hale v sobotu 23. února. „Protože měl novoroční turnaj úspěch, chceme udělat v březnu další deblové klání. Zájem veřejnosti je opravdu velký, chtěli bychom na jaře rozjet i amatérskou badmintonovou ligu ve dvouhrách," poodhalila Lengálová své plány do budoucna.