Starší žákyně si sice po loňské veleúspěšné sezoně zajistily postup a měly bojovat vprestižní žákovské lize, ale pro chod týmu se nenašel jediný sponzor. Hrají tak stále pod vedením trenéra Marušky voblastním přeboru.

Vprvním klání letošní sezony se postavily nevyzpytatelnému polskému celku Velus Jendrzejewo. Vprůběhu utkání si však domácí hráčky nevybraly snad jedinou slabou chvilku, a proto oslavily vysoké vítězství vpoměru 72:36. Odveta byla podobná, když trumfovaly přesvědčivě 69:27.

Do prvního soutěžního střetnutí však vstoupily až vBlansku. A ani na jeho palubovce se ovšem nikterak nezapotily, když zvítězily 67:51 a 64:51.

Další konfrontace podstoupily basketbalistky Lanžhota vBrně stamním Valosem. Ani sním neměly práci, neboť vyhrály 53:36 a 58:39.

Největší oporou a zároveň nejlepší střelkyní byla vtěchto utkáních Štáhlová, která zaznamenala úctyhodných 57 bodů. Kudláčková také nezůstala pozadu, když si připsala na svůj účet 44 bodů.

Další ženský tým Lanžhota hraje rovněž voblastním přeboru. Záložní družstvo Sokola neudělalo při svých vystoupeních taktéž ostudu. Basketbalistkám Bílovic nad Svratkou uštědřilo dvě porážky 66:79 a 67:82.

Střelecky se nejvíce dařilo Kazinotové, jež se zaskvěla 31 body. Ve velmi dobrém světle se prezentovaly sestry Markovičovy a Budíkovy. Nad týmem opět jako vminulosti bděla trenérka Zita Hloušková.