„Soutěž se jmenuje Paris dance open 2013. S účastí nás oslovila žena, která to organizuje za Českou republiku. Oslovovala jen tanečníky, kteří za sebou mají úspěšné výsledky," uvedla vedoucí skupiny a choreografka Lenka Růžičková.

Balanc se podle jejích slov mohl soutěže zúčastnit už loni, tehdy se však termín kryl s jinou akcí, jež dostala přednost. „Akce se pravidelně koná v Itálii, Maďarsku, Rakousku, Španělsku a v Praze. Paříž je pro nás ale nejzajímavější. Bylo mi řečeno, že se hotely zaplnily ješte dlouho před uzávěrkou soutěže, takže předpokládám, že tam bude opravdu hodně skupin," pokračovala Růžičková.

Balanc vysílá do Francie deset tanečníků nad šestnáct let, soutěžit budou mezi dospělými. V možnostech je dvacet disciplín a Velkobílovičtí se představí v moderním baletu a jazzdance. „Vystoupíme se třemi choreografiemi. Dvě jsou v malých skupinách a jedna v triu. V moderním baletu půjde People help the people, Hra je v jazzdance a Tančím si je v triu," líčila Růžičková, jenž je autorkou choreografií. Ambice Balancu jsou v Paříži jasné: soutěž si užít.

„Opravdu to máme jako odměnu za hodiny strávené v sále. Chceme vidět konkurenci a pokud nás porazí, budeme jí to samozřejmě přát," dodala vedoucí, jež zároveň vyzvedla pomoc města. Tanečníci odlétají díky jeho peněžnímu příspěvku.