Břeclav – Mikulov 74:63

Zápas začali lépe Břeclavští. V úvodní části byli mnohem lepším týmem. Dařila se hra křídelním útočníkům, kteří rychlými akcemi získávali prostor a nutili soupeře k osobním chybám. Díky jejich dobré střelbě pomalu narůstalo vedení Lokomotivy. Po první čtvrtině byl stav 23:11.
V dalším průběhu hry přešli břeclavští hráči na zónovou obranu. Ta pracovala velmi dobře, jenže tím trpěla útočná fáze. Hráči nedokázali zakončovat protiútoky a body téměř nepřibývaly. Velké množství chybných přihrávek dopomohlo soupeři vyrovnat hru. Nervozita na hřišti nepřispívala k plynulé hře žádného z týmů. V polovině utkání platilo skóre 42:32.

Basketbalisté Inmedias snížili náskok pět minut před koncem na pouhé čtyři body. Břeclavští se sice snažili, ale střelecká mizérie pokračovala. Jejich neschopnost dát koš nejlépe dokumentuje i deset neproměněných hodů za sebou.
Mikulovští se snažili zvrátit výsledek a stupňovali útočnou hru, ale v závěru už síly na zvrat neměli. Naopak hráči Lokomotivy dokázali soupeři zase bodově odskočit a vítězství uhájili. Nejvíc se z břeclavských hráčů prosadil
Osička se 14 body, Ivo Macek dosáhl 10 bodů.

„Jsme šťastní z postupu. Tým si to za výkony v celé sezóně zasloužil,“ liboval si břeclavský trenér Roman Ratajský. „Pro vyšší soutěž počítáme s posílením kádru. Zatím je vše v jednání. Bohužel už víme, že nám odejde kapitán Ivo Macek,“ zalitoval trenér postupující Lokomotivy.