Před zápasem soutěže sepřevládal v týmu basketbalistů břeclavské Lokomotivy optimismus. Po odehrání devíti zápasů ale svítí na ukazateli výher velká nula.

„Mysleli jsme, že po kvalitní fyzické přípravě a s několika novými posilami to půjde lépe. Zatím je z toho ale poslední místo a znechucená hra,“ prozradil zasmušile trenér basktebalistů Lokomotivy Roman Ratajský.

Nepříjemnou vizitku po postupu do vyšší soutěže nezměnila ani dvě víkendová utkání. V Prostějově, kde se Břeclavané utkali s týmem Prostějov C dělal, dělal hostům problémy nejen soupeř, ale i kluzký povrch tamní palubovky.
Utkání však nezačalo pro Lokomotivu vůbec tragicky. Po kvalitní hře a především přesné střelbě útočníka Petra Mašky dokonce Břeclav po poločase vedla o jeden bod 41:40.

Pak však hosté polevili v obraně a to dalo soupeři možnost něco s výsledkem udělat. Díky zlepšené střelbě ve třetí čtvrtině dokonce třetí tým Prostějova odskočil na hrozivých deset bodů.
Závěrečná část utkání již byla opět vyrovnaná, avšak na zkorigování výsledku bylo ze strany Lokomotivy již pozdě, a z Prostějova odjížděla s porážkou 83:71. „Za svůj výkon na Hané se moji hráči nemusí stydět,“ zastal se svých svěřenců Ratajský. V jeho týmu se dařilo především Maškovi s dvaceti body a Ryšavému, který dal bodů čtrnáct. O polovinu méně si připsali Konečný se Ševčíkem.

V utkání s Tišnovem, které slibovalo souboj neúspěšných mužstev ze dna tabulky. Sebevědomí po dobrém výkonu z předchozího utkání však z Lokomotivy rychle vyprchalo.
„Nedařila se nám střelba, chyběl aktivní pohyb v poli a žalostná obrana napomáhala slabému soupeři v cestě za první výhrou v letošní sezoně,“ hledal chyby v utkání Ratajský.

V podprůměrném utkání prohrála Lokomotivy v Tišnově o jedenáct bodů 66:77.
„V boji o záchranu se nám zatím vůbec nedaří. Já jen doufám, že se hráčům vrátí chuť po týmové hře a další utkání již odehrají jako tým, který chtěl bojovat o střed tabulky,“ odhodlaně uzavřel letos zatím neúspěšný trenér Roman Ratajský.