Po první sezoně v krajském přeboru, kdy skončili vysocí hoši z Moravské na desátém místě z dvanácti mužstev, přišlo v následující sezoně zlepšení. „Druhým rokem se nám podařilo přivést Tomáše Konečného, který hru pozvedl a celá sezona byla na vlně zlepšeného výkonu celého družstva,“ říká Víšek.

V konfrontaci s velkými městy jako jsou Kroměříž, Třebíč, Velké Meziříčí nebo třeba Znojmo obstáli velmi dobře. „Soutěž zůstala vlivem restrikcí kvůli koronaviru nedohraná a bez vyhlášení umístění, ale skončili jsme pátí s atakem čtvrtého místa,“ pochvaluje si minulou sezonu spoluzakladatel klubu Víšek.

Restart extraligy potěšil i reprezentantku Karin Adámkovou.
Extraliga stolních tenistů se vrací. Radost z toho mají i v Břeclavi

Začátku basketbalového podzimu se proto nemohli hráči již dočkat. „Loni jsme sice soutěž kvůli omezením nedohráli, ale vedli jsme si nad očekávání dobře. Ten letošní ročník jsme chtěli dokonce celou soutěž vyhrát,“ netají se euforií v družstvu její hráč.

Na podzim však stihli odehrát pouze jeden víkend. V prvním zápase ve Znojmě dokázali v dramatické koncovce vybojovat cenné vítězství 70:62. Druhý den zavítali do nedalekého Kyjova, kde narazili na mladý ambiciózní tým s kvalitní obranou, a tak neoveští basketbalisté utrpěli porážku 59:81. Víc už bohužel nestihli. „Sezona začala chaoticky podle plánu, ale vzhledem k pandemii se opět přerušila a někteří z nás mají pocit, že se ani nedokončí. Kluci individuálně trénují, uvidíme, co bude dál,“ vysvětluje Jiří Víšek.

V Moravské Nové Vsi tak čekají. V tabulce jim patří po dvou odehraných duelech páté místo. Také nad další sezonou visí veliký otazník. „Za mě osobně bych se rád rozloučil s aktivním sportem na palubovce a důstojně. Ne v tomto režimu, z jakéhosi donucení. Roky ale nezastavíme a udržet se v kondici jen běháním a cvičením doma nenahradí střelbu na koš a zápasy. Osobně jsem zklamaný z přístupu mladších ročníků, kdy je pro ně sport cizí slovo, takže budeme v budoucnu nejspíš jen těžko hledat následovníky. Rád bych se však mýlil,“ komentuje na závěr pocit sportovního zmaru tento klubový srdcař.

JANA VALIŠOVÁ