Oblastní přebory basketbalistů měly znovu po čtrnácti dnech dvouzápasový program pro každého. První vyškovský výběr jako účastník druhé třídy zajížděl dvakrát na palubovku hostí, stejně na tom byla i oddílová záloha ve třetí třídě. Odlišné ovšem měly ambice. A tým myslel na rozdíl od kolegů na dvě vítězství. Pozitivně plánovali i slavkovští borci.

Vyškov A jel v sobotu do Podolí a možná ani netušil, jak moc bude cesta k dvoubodovému cíli trnitá, k čemuž přispěli svým „demokratickým“ pohledem na hru i rozhodčí. „Neskutečný zápas, ještě jsem to nezažil. Nerad kritizuji rozhodčí, není to výmluva, ale nepískli vůbec nic a stala se z toho skoro krvavá řežba. Těžko pak zahrát nějaký rozumný basket. Musím ale i říct, že se klukům moc nedařilo, prakticky celý zápas jsme dotahovali,“ prohlásil trenér Petr Madžarov.

Z pohledu hostí se jako problémová ukázala být hlavně první čtvrtina. V ní nabrali až dvanáctibodové manko a ztrátu už jen po zbytek hrací doby stahovali. Povedlo se to na jediný bodík, ale právě o něj domácí vyhráli 57:56. „Škoda, měli jsme konec i ve vlastních rukách. Mohli jsme v posledních vteřinách otočit, měli jsme i tři střelecké pozice. Ale klid chyběl a nedivím se. Bylo to celé strašně impulzivní diváci řvali, vesnická jatka,“ popsal kouč.

Chuť si se svými svěřenci spravil druhý den. V brněnských Černovicích proti průměrem nejmladšímu soupeři v přeboru zvládli odčinit předchozí neúspěch, i když i v největším moravském městě se děly věci. Sudí totiž nasadili přesně opačný extrém systému řízení zápasu než ti v Podolí. „Měli jsme snad pětatřicet faulů, tři vyfaulované. Pískali úplně všechno, musím říct, že na obě strany, žádná výhoda pro jeden nebo druhý tým, ale i tak tím trpíš. Hra se kouskuje a dostat se do tempa je těžké,“ pověděl Madžarov.

Technické chyby postupně vyřadili Danadu, Beránka a Kaňu, přesto Vyškov vyhrál o deset bodů 73:63, když vedl s chvilkovou výjimkou celou dobu. „Urvali jsme to, znovu to nebyla jednoduchá bitva. Včerejšek pořád mrzí, ale zase před sezonou jsme nevěděli, jak to půjde, takže jedna výhra z víkendu je relativně dobrá,“ podotkl trenér. Smutnou zprávou pro Vyškovské je zranění kotníku, které si přivodil Medgyesy.

B celek Vyškova si velké víkendové naděje nedělal. A k překvapení nedošlo. Ve Velkých Bílovicích dostal příděl 50:80, v Mikulově se držel, ovšem prohrál 54:73. „Soupeři byli lepší. V Bílovicích je taky malá tělocvična a my máme teď moc mladých běhavých kluků, kteří se tam tak neprosadí. Zajímavé, že s Mikulovem, větším favoritem, to bylo o míň a ještě se mohlo víc snížit,“ řekl klubový šéf a lodivod rezervy Jiří Fojt.

Slavkovští v západní skupině třetí třídy nezaváhali. Předposlední Znojmo B doma přetlačili o jedenáct bodů v poměru 69:58.

Oblastní přebor

OP II.: Podolí – BK Vyškov 57:56 (20:8, 10:16, 18:18, 9:14), nejvíce bodů Brtníček 12, Danada 10, Beránek a Červenka 7. Černovice – BK Vyškov 63:73

OP III. východ: Velké Bílovice – Vyškov B 80:50 (25:11, 16:8, 19:8, 20:23), Charous 15, V. Kaňa 12. Mikulov – Vyškov B 73:54 (25:11, 11:9, 17:18, 20:16), V. Kaňa 27, Charous 10.

OP III. západ: Sokol Slavkov – Znojmo B 69:58 (18:22, 22:15, 16:10, 13:11).