Brněnský výběr sice drží druhou a poslední postupovou příčku, nicméně ze všech týmu odehrál nejvíc zápasů. „Chtěli jsme aspoň jeden z venkovních duelů urvat a domácí pohárová utkání vyhrávat. Po výsledkové stránce velká škoda, hodně jsme si zkomplikovali a možná zavřeli cestu do Final Four,“ litoval trenér Žabin Viktor Pruša.

Jeho svěřenky zatím bojují se soupeři, kteří mají v kádru zahraniční posily, zejména ze Spojených států. „Třeba za Brašov hrají tři Američanky, Srbka a Litevka, které jsme nezastavily,“ podotkla brněnská pivotka Pavla Švrdlíková.

Žabiny v součtu s Ženskou basketbalovou ligou odehrají šest duelů za poslední dva týdny. Navíc jim kvůli zranění chybí rozehrávačka Tea Buzovová a pivotka Barbora Tomancová. „Sehráli jsme pěkné zápasy, ale dostávali jsme hodně bodů. Hru máme postavenou na obraně, ale máme výškový hendikep pod košem, navíc nám docházely síly,“ povídal Pruša. „Posledních čtrnáct dní bylo vyčerpávajících. Síly ubývají, ale zase míň trénujeme a máme víc času na regeneraci,“ doplňuje Švrdlíková.

Problémy s obranou dokládá fakt, že Brňanky v prvním utkání s Brašovem obdržely sto bodů a ve druhém 98. „Doufaly jsme, že využijeme domácí prostředí a urveme výhru. Zkušenosti se Středoevropskou ligou mám, a proto jsem věděla, že bude velice obtížné zvítězit,“ upozornila Švrdlíková.

Brněnská pivotka si však nemyslí, že Žabiny nestačí tempu evropské soutěže. „Chceme hrát rychlý a agresivní basket i v domácí lize a také, aby se soupeři přizpůsobovali nám,“ řekla.

Už v sobotu přivítají Žabiny na domácí palubovce městského rivala z Králova Pole. Duel jedenáctého kola Ženské basketbalové ligy startuje v půl páté odpoledne. „Na derby se těšíme, pokaždé je to vyhecované, hraje se pěkný basket a vždy přijde hodně lidí. Uvidíme, jak se s duelem popereme fyzicky,“ prohlásil brněnský kouč.

„Derby je pokaždé zvláštní. Oba týmy se znají a nastoupily proti sobě už několikrát, i když oba kádry se dost proměnily,“ dodala Švrdlíková, která v KP Brno strávila pět sezon.

ŽABINY V CEWL
Dosavadní výsledky:

• Flying Foxes 79:75
• Olimpia Brašov 83:100
• Alba lulia 60:79
• Olimpia Brašov 82:98

Další program:

7. prosince 18.00 – Flying Foxes (venku)
24. ledna 18:00 – Alba lulia (doma)