Jak jste se cítil ve své premiéře v juniorské reprezentaci ČR?

Vůbec to nebylo špatné. Hodně kluků jsem tam znal, protože jsem s nimi hrál v dorostenecké reprezentaci. I kouč Hudeček mě trénoval v dorostu, takže to bylo bez problému. Ale ze začátku jsem byl trochu nerozehraný, pak se to ale zlepšilo.

V turnaji jste porazili překvapivě domácí Polsko. Celkově jste však skončili až čtvrtí…

Poláky jsme zaskočili, to fakt nikdo nečekal. Alespoň můžeme říkat, že jsme porazili vítěze. Ale nevím, proč se nám v dalších zápasem už tak nedařilo. A to jsme v přípravě porazili i finalistu extraligy Duklu Praha.

V posledním zápase proti Rusku jste nenastoupil. Bylo to z výkonnostních důvodů?

Já doufám, že snad ne. Cítil jsem se po celý turnaj dobře. I trenér mě chválil. Dokonce jsem byl tentokrát stoprocentní i na rozehrávce, kterou někdy kazím (úsměv). Spíše chtěl protočit všechny brankáře, byli jsme tam totiž tři.

Co váš spoluhráč Diviš, který byl také nominován do Polska?

Ten moc nenastupoval, škoda. Ale měl po prvním přípravném zápase s Jabloncem nějaké potíže, myslím, že s kotníkem. Asi kvůli tomu toho moc nenahrál.

Jaké máte vlastně cíle v juniorské reprezentaci?

Tak v prvé řadě bych tam chtěl ještě nakouknout. To je jasné. Ale kouč Hudeček říkal, že se mnou do budoucna počítá, takže snad reprezentační dres navléknu.

Další akce čeká juniory už koncem listopadu v Německu, kde sehrají dva zápasy…

V Německu jsem byl už s dorosteneckým výběrem. Je to tam super. Odehráli jsme tam vynikající utkání, vždycky přišlo dva tisíce lidí a vytvořili báječnou atmosféru. Byl to jeden z mých největších zážitků. A hlavně to zázemí, které tam mají, je neuvěřitelné.

Jenže v tu dobu, kdy tým pocestuje do Německa, Hustopeče čeká extraliga.

Hrajeme s Bystřicí pod Hostýnem, což bude nesmírně důležité utkání. Musíme vyhrát. Ale já doufám, že se to nějak vyřeší a trenér Missbach mě pustí. Doufám, že do té doby seženeme za zraněného Mahuška náhradu.