Už zápasy ve dvou základních skupinách ukázaly na velkou vyrovnanost všech dvojic. Většina utkání se rozhodovala ve třech setech a o vítězi často rozhodoval jeden nebo dva míče. Z B skupiny zcela suverénně prošla do semifinále dvojice Karas / Novotná (Stržínková). O druhé postupové místo se svedl velmi urputný boj mezi páry Prachař / Schejbalová a Lukeš / Gajdůšková. Druzí jmenovaní měli nakonec více štěstí a nejtěsnějším poměrem prošli do bojů o medailové umístění.

V A skupině byla situace ještě dramatičtější. Každý pár si totiž vybral nějakou tu slabší chvilku. Nedařilo se nejvýše nasazené dvojici Andres / Heřmanovská, který se musel nakonec spokojit až s 5.místem v turnaji.
Do semifinále se nepodívala ani nasazená čtyřka Radek a Renata Pipalovi, kterým totálně nevyšel závěr turnaje. A tak se mezi poslední čtyři naopak dostali manželé Pečenkovi a dvojice Jadrníček / Dostálová.

Také obě semifinále se rozhodovala až ve třetím setu. V prvním zápase měli navrch Lukeš s Gajdůškovou, když vyřadili manžele Pečenkovi. Ve druhém pak po nesmírně dramatické koncovce Jadrníček s Dostálovou zvítězili nad Karasem s Novotnou. Poražení semifinalisté se utkali o třetí místo a tady poměrně jasně vyhrála dvojice Karas / Novotná (Stržínková).

Finále opět nabídlo beach velmi vysoké úrovně. Krásné souboje nad sítí i obětavé zákroky v poli provázely každou výměnu. První dva sety byly velmi vyrovnané a každý ze soupeřů měl vždy jednou štěstí v koncovce. Opět tedy rozhodoval třetí set. Tady už dvojici Lukeš / Gajdůšková došly síly a tak po posledním bodu přímo z podání zvedly ruce nad hlavu jako vítězové Jadrníček s Dostálovou. „Hrálo se mi docela dobře. S Markétou jsem hrál poprvé a chvíli trvalo než jsme se sehráli“ prozradil po turnaji Tomáš Jadrníček. „Turnaj byl hodně dramatický, vždyť jsme málem nepostoupili ze skupiny. Napínavé bylo i semifinále, které se rozhodlo až ve třetím setu velmi těsně 12:10. Tím jsme postoupili do finále a pak už to šlo.“
Tečku za letošní beachvolejbalovou sezónou na hustopečských kurtech udělá poslední turnaj série CK Fischer Hustopeče Beach Open 2007, kterým bude 8. září závěrečný turnaj beachvolejbalové ligy.