Na hřiště hustopečského koupaliště se sjel úctyhodný počet závodníků. V ženské kategorií soutěžilo třináct a v mužské kategorii šestnáct týmů. „Jsme rádi, že hustopečské turnaje získávají na oblibě. Tentokrát to byl na naše dvě hřiště velký nápor a bojovalo se až do večerních hodin. Kvalitu a úroveň zápasů to však nijak nesnížilo a to i přesto, že bylo velké horko,“ hodnotil silné obsazení turnaje rozhodčí Radomír Sedláček.

Rozvětvená síť postupového pavouka vyselektovala vítěze až před devátou hodinou večerní. Všechny ženské tituly putovaly do Brna. Čtvrtou nejlepší dvojicí byly Slunečnice (Gajdušková, Zermautová) a bronzovou příčku obsadily Pamyšky (Janíčková, Dostálová). Překvapením pro všechny byla nová dvojice, která do Hustopečí přijela „Přímo za nosem“ ve složení Dáša Zikmundová a Lucie Turková. Mnohým vzala děvčata vítr z plachet, když se úspěšně probojovala na stříbrný stupínek vítězů, a to se prý přijela jen vykoupat. „Beach hrajeme jen pro zábavu a spíš s muži než se ženami, takže dnešní umístění je pro nás příjemným překvapením,“ uvedla s úsměvem na rtu Dáša Zikmundová. Vítězství si ovšem nenechala vzít už tradičně úspěšná závodnice Sylva Stržinková, která si k sobě tentokrát přizvala Lucii Petrovou a do Hustopečí si tak udělaly „Hezký výlet“. Sylva Stržinková závodila v Hustopečích naposled. V pátek se totiž vdává, ale své Ano řekne naštěstí nadšenému beachvolejbalistovi, takže ji na turnajích budeme vídat i nadále, ovšem pod příjmením Novotná.

U mužů je to jednodušší. Když se řekne Kamil a Dušan, tak víme, že to nejsou žádní „Mrzáci“, ale břeclavští bratři Baránkové a tentokrát jim v Hustopečích patřilo čtvrté místo. Předběhlli je krajané Dojížděči (Karas, Michlovský), které za sebou nechaly stříbrné Smrtící chlupěnky z Brna (Andres a Prachař).
Ty přemohl opět břeclavský bratrský tým s názvem Pospeci. Ke svému vítězství potřebovali jen pět soubojů. „Vlastně jsme takový úspěch ani nečekali, bylo horko a silná konkurence,“ poznamenal Petr Pospíšil. “Je tu příjemné prostředí i lidé a rádi se sem vracíme, je to paráda,“ učinil závěr z turnaje jeho bratr Milan.