„Prohlédli jsme si kompletně stadion včetně kabin a místnosti určené pro rehabilitaci, podívali jsme se i na tribuny, odkud byl skvělý výhled," řekl nadšeně střední záložník Sokolu Roman Daněk. „Dozvěděli jsme se i technické detaily o hřišti a stadionu. Bylo to pro nás velmi poučné a zajímavé," dodal útočník výkonnostního týmu Kamil Musil.

Bez srovnávání

Do Olomouce dorazil společně s dvacítkou spoluhráčů. „Zázemí Sigmy se s tím naším nedá vůbec srovnat. Tady je to opravdu na profesionální úrovni. Můžeme jim jen závidět," neubránil se Petr Hlavatý, dlouholetý pravý záložník Sokolů, srovnání podmínek dvou zcela odlišných úrovní fotbalu.

Po exkurzi nabité informacemi čekalo na tým zapojený do projektu Kopeme za fotbal stylové pohoštění v nedaleké restauraci, při němž se mimo jiné tipovalo, jak dopadne zápas domácích s favorizovanou Plzní. „3:0 pro Olomouc," pustil se do toho směle Roman Daněk. To jeho kolega Petr Hlavatý viděl výsledek reálněji: „Padne hodně gólů, ale skončí to remízou."

Asi fandili málo…

Pak již fotbalisté Charvátské Nové Vsi splynuli na stadionu s davem fanoušků v modrobílé a přihlíželi utkání, ve kterém tým, jemuž fandili, utrpěl těsnou porážku 1:2.

„Projekt je fajn. Máme díky němu příležitost nakouknout do nejvyšších pater české ligy a navíc nás takové akce i více semknou a utuží kolektiv," vyjmenovává některé z přínosů projektu Petr Hlavatý, jež už se s týmem podíval na ostravské Bazaly nebo si zahrál proti brněnské Zbrojovce. „Je to pro nás velice přínosné zpestření, dostaneme se do kontaktu s profesionály," uvědomuje si další výhodu Kamil Musil a tlumočí tak pohled celého mužstva.

Projekt Gambrinusu Kopeme za fotbal se rozjel v roce 2010. Kromě materiální podpory pro týmy od nejnižší soutěže po okresní přebor dává klubům možnost soutěžit o exkluzivní okamžiky s celky Gambrinus ligy.

Kromě přátelského střetnutí s profesionály mohou také kluby z nejnižších okresních soutěží vyhrát trénink s koučem z první ligy nebo právě jako béčko Charvátské návštěvu některého z prvoligových stadionů.

Do projektu je v současnosti ve více než 30 regionech zapojeno téměř 300 týmů. Na Břeclavsku jsou tradičně úspěšné týmy nejen Charvátské Nové Vsi, ale i Hrušek nebo Velkých Hostěrádek.

Zdroj: Youtube