Zbytek družstva, tvořený mladými hráčkami Svatavou Janků (ta chyběla proti Hodonínu C), Magdalénou Šubíkovou a Denisou Pyskatou (nehrála proti Čejči) není ještě tak zralý, aby mohl unést tíhu utkání s podstatně zkušenějšími soupeřkami. Hodonín C přijel do Břeclavi i s kádrovou hráčkou extraligového Hodonína A Ivanou Pelcmanovou, která byla doplňovaná Vránovou a Haringovou.

Výhra Hodonína C 9:1 nepřekvapila. Čestný bod domácích získala Pyskatá výhrou 3:1 nad Haringovou. Dobrý výkon odvedla Pyskatá i s Vránovou – 1:3 (6,-10,-6,-11) – a celkově v tomto utkání zastínila Šubíkovou. Ta si zaslouží ocenění za první dva sety s Vránovou (dvakrát 9:11), pak mělo její herní nasazení klesající tendenci. Na třetím místě sestavy se objevila Nikol Cerovská. Nevedla si špatně, získala dokonce překvapivě set na Haringovou.

Sokol Čejč, který se také pohybuje v pásmu ohrožení, přijel do Břeclavi se čtveřicí hráček. Domácím se těsně před utkáním omluvila Poláchová (v pátek ještě trénovala), a protože Pyskatá hrála za Břeclav C divizi v Hodoníně, nastoupilo béčko MSK jen s dvojicí Janků-Šubíková.

Porážka 1:9 neodpovídá průběhu utkání. Již v úvodní čtyřhře byly Janků se Šubíkovou blízko úspěchu, prohrály s Malíkovou (matka Veroniky Malíkové) a Jakubíčkovou 2:3, když vedly 2:1 na sety a nadějně začaly i ve čtvrtém setu.

Janků pak porazila Malíkovou 3:1, s Kašíkovou prohrála v těsných třech setech 0:3 (-9,-10,-11) a až v koncovkách ztratila i zápas s Jakubíčkovou. Šubíková nezúročila s Jakubíčkovou čtyři setboly v prvním setu (10:6) a další dva ve třetím (10:9 a 11:10) a prohrála 0:3, s Malíkovou při stavu 1:2 na sety vedla 9:5 a znovu ji v koncovce zradila hráčská nezkušenost.

Celkově se situace ve 2.lize stolních tenistek vyvíjí hodně nepříznivě. Ženy MSK Břeclav B zůstávají v tabulce poslední, jen o bod před nimi je mladé béčko Dubňan, ale další celky se díky střídavým úspěchům bodově vzdalují.

V závěrečném kole první poloviny základní části soutěže 12.prosince bude hrát Břeclav B v Pelhřimově a v Jihlavě.
Jakýkoliv bodový zisk z tohoto dvoukola by byl příjemným překvapením, spíše se dají očekávat další dvě porážky. Jen strhující finiš v odvetách může béčko Břeclavi dostat z pásma ohrožení.