Suverénně vede Natálie Kalužná, hráčka ČSAD Hodonín C, která pravidelně hraje i extraligu za béčko Hodonína. Její výkonnost vysoko převyšuje úroveň 2.ligy, proto její bilance 20:0 nepřekvapuje. Dvojkou je Michaela Morkusová, nejlepší hráčka Jihlavy. S ní vedla Poláchová v jejím domácím prostředí 2:1 na sety, ve čtvrté sadě byl stav 9:9 a v páté odpadla až v samotném závěru (z 6:7 na 6:11).

I to ukazuje, kam až by se Poláchová mohla vypracovat, nebýt celé série dílčích porážek, které nemusely být. Ale v tom je právě problém této talentované stolní tenistky. Herně i lidsky se ukáznit a vždy ze sebe vydat maximum.

Pak může být béčku MSK Břeclav oporou a extraligovému áčku platnou třetí hráčkou aspoň v utkáních s družstvy středu tabulky. Hned za Poláchovou je hodnocena Drahomíra Kropáčová (23.), podle očekávání se v soutěži postupně zabydluje Svatava Janků (31.) a zatím jen své příští možnosti naznačují Magdaléna Šubíková (39.) a Denisa Pyskatá (19. mezi hráčkami, které odehrály méně než polovinu z jedenácti utkání).

Celkový výsledek družstva žen MSK Břeclav B, kterým je po první polovině základní části soutěže poslední příčka tabulky, má více příčin. Jen čtyřikrát se sešel hráčský kolektiv v nejsilnějším složení, a to doma proti silným celkům Neředěna B a Sokola Brno B (dvakrát 3:7) a na horké půdě ve Vsetíně a v Přerově, kde prohrál shodně 4:6.

Z jedenácti utkání vynechala Poláchová tři, Kropáčová, Janků a Šubíková hrály šestkrát, Pyskatá pětkrát. Nepříznivé jsou i objektivní okolnosti, konkrétně rozdílné složení družstev v jednotlivých kolech. Např. Vsetín hrál v Přerově a v Neředíně bez svých dvou nejlepších hráček, Neředín B naopak v silné sestavě (stejné jako v Břeclavi) porazil hladce Dubňany A a tentýž den odpoledne nastoupil s náhradnicemi a přenechal body Dubňanům B, které se tak o další dva body vzdálily Břeclavi B.

Jen pár družstev usiluje o špičku tabulky a boj o postup do 1.ligy, řada dalších si hlídá svou pozici uprostřed tabulky, vyhrává dle potřeby a také občas odevzdává body bez většího vzdoru. Často jejich opory nastupují jen k utkáním v domácím prostředí a na cesty se vydávají náhradnice.

Všichni pak jsou spokojeni, protože jim bodové konto utěšeně narůstá. Břeclav B zatím to štěstí neměla, s potenciálním soupeři v boji o záchranu hrála v úvodu soutěže, kdy každý ještě bojoval s maximálním úsilím v každém utkání, navíc z různých důvodů neměla kompletní kádr k dispozici.

Družstva středu tabulky Břeclavi B nic nedarovala. Cesta k záchraně ve 2.lize (přímo sestupují poslední dva celky a ještě jeden až dva jsou ohroženy) se tak stává méně a méně schůdnou. Přes sérii deprimujících porážek ale starty mladého hráčského kolektivu ve třetí nejvyšší domácí soutěži přinášejí užitek v podobě zrání jednotlivých hráček.

O Poláchové (16 let) již byla řeč, té chybí k dosažení špičky 2.ligy jen málo. Má solidní úderovou techniku a moderní herní pojetí, ale stále ještě nemá za sebou dostatek těžkých ligových utkání.

V minulé sezóně odehrála jen část 1.ligy, nyní startuje v ligové soutěži teprve druhým rokem. Janků (13), Šubíková (12) a Pyskatá (11) jsou při svém mládí novickami 2.ligy, sportovní kariéru mají teprve před sebou. Vyvíjejí se správným směrem, ale na letitou zkušenost soupeřek zatím pochopitelně nemohou stačit. Projevuje se to zejména v koncovkách setů, v klíčových momentech zápasů, kdy rozhoduje hráčská chytrost.