Druhá liga stolních tenistek pokračovala dalšími dvěma koly. Ženy MSK Břeclav B hostily celek dolní poloviny tabulky SK Frýdlant nad Ostravicí B a hned vzápětí lídra soutěže, Baník Havířov B. Svého úkolu se zhostily velmi dobře, Frýdlant dokázaly porazit vysoko 8:2 a s Havířovem svedly docela vyrovnaný boj s krutým výsledkem 3:7.

Frýdlant B doma béčko MSK porazil 8:2. „Tehdy jsme nastoupili s Magdalénou Šubíkovou, Nikol Cerovskou a Natálií Růžičkovou. Teď se našim hráčkám se odveta vydařila na výbornou, vyhrály stejným bodovým rozdílem a navíc při součtu obou výsledků jsou na tom o jeden set lépe," potěšil statistický fakt trenéra mládeže MSK Jaroslava Hýbnera.

Vše začalo úspěchem čtyřhry Šubíková-Cerovská. Šubíková pak přidala tři body z dvouher a stejně úspěšná byla i Dagmar Kubinová. Veronika Tušlová ve stejném termínu hrála extraligu v dresu áčka MSK, a tak trojkou béčka MSK pro dvouhry byla Cerovská.

„Nikol začala s Barborou Daňovou velmi špatně, po hladce prohraném prvním setu ale ovládla hru a přidala bodový zápis v úvodu utkání, které brzy dospělo ke stavu 6:0, znamenajícímu konečné vítězství. Druhý zápas s Andreou Daňovou se již Cerovské tolik nevydařil, i když v něm měla také velmi dobré momenty. Do třetí série dvouher ji vystřídala žákyně Natálie Růžičková, která za rozhodnutého stavu s trojkou Frýdlantu Jemelíkovou odehrála i přes prohru 0.3 solidní zápas," zhodnotil utkání Hýbner.

MSK Břeclav B – SK Frýdlant nad Ostravicí B 8:2: Šubíková, Cerovská – A.Daňová, B.Daňová 3:1 (3,–5,11,7), Kubinová – Jemelíková 3:1 (4,4,–11,8), Šubíková – A.Daňová 3:1 (9,6,–12,9), Cerovská – B.Daňová 3:1 (-3,10,5,8), Šubíková – Jemelíková 3:0 (9,3, 5), Kubinová – B.Daňová 3:0 (6,6, 9), Cerovská – A.Daňová 1:3 (-7, 3,–4,–9), Šubíková – B.Daňová 3:1

(5,3,–10,7), Růžičková – Jemelíková 0:3 (-7,–5,–9), Kubinová – A.Daňová 3:1 (-9,3,7,9)

Havířov B kráčí cílevědomě za postupem do první ligy. „Má vyrovnaný silný kádr bez slabin, což je jeho velkou devízou. Přesto jsme s nimi sehráli dobrá utkání, v němž jen málo chybělo k dosažení nerozhodného výsledku 5:5," tvrdil Hýbner.

Zajímavá byla již úvodní čtyřhra. Šubíková s Cerovskou nestačily ve výměnách Fojtíkové a Kašníkové, prohrály hladce první dva sety a v tom třetím prohrávaly 0:7. Stalo se něco naprosto nečekaného.

Sérií úspěšných bodů otočily hráčky Břeclavi na 10:8, set vyhrály, po něm i čtvrtý a až v páté sadě po takticky zvládnutém vstupu se prosadila favorizovaná dvojice Havířova.

Kubinová neměla dostatek trpělivosti ve výměnách s jistou Petrovovou, která svou levičkou úspěšně vracela série útočných úderů soupeřky.

Šubíková nedala nejmenší šanci druhé hráčce soutěže Fojtíkové, drtila ji rotovanými topspiny z obou stran.

Cerovská měla výborný druhý set s Kašníkovou, další hráčkou, která drží pálku v levé ruce. Herně zralejší Kašníková si třetí a čtvrtý set pohlídala. I za stavu 1:3 se ještě dalo pomýšlet na boj o remízu. Přišla ale porážka Šubíkové s Petrovovou, jejíž styl hry hráčce MSK neseděl.

Příval bodů Havířova B mohla zastavit Kubinová. „S Kašníkovou zvládla první dva sety a ve třetím výborně začala a za stavu 6:3 si připravila akci, ale nahraný míč špatně zakončila. Tím nastal totální zvrat v průběhu tohoto zápasu, Kašníková, do té doby odevzdaná, se chytila a nakonec 3:2 vyhrála," krčil rameny Hýbner.

Do hry pak vstoupila Tušlová, která po návratu z extraligy vystřídala Cerovskou. Na jistotu Fojtíkové jí chybělo více klidu, zejména v koncovkách prvních setů.

Havířov B tak dosáhl vítězného šestého bodu. Teprve pak přišly další úspěchy domácích stolních tenistek. Šubíková si poradila s Kašníkovou a Tušlová, sice až po pětisetové bitvě, prorazila dobrý blok Petrovové.

V posledním zápasu byla Kubinová s Fojtíkovou v prvních dvou setech ve vedení 9:8 a 9:2, oba sety ale ztratila a v tom třetím již dominovala trpělivá Fojtíková.

MSK Břeclav B – Baník Havířov B 3:7: Šubíková, Cerovská-Fojtíková, Kašníková 2:3 (-7,–6,9, 9,–4), Kubinová – Petrovová 0:3 (-5,–7,–7), Šubíková – Fojtíková 3:0 (3,8,8), Cerovská – Kašníková 1:3 (-7,4,–7,–5), Šubíková – Petrovová 1:3 (-5,–8,4,–8), Kubinová – Kašníková 2:3 (4,9,–9,–7,–6), Tušlová – Fojtíková 1:3 (-11,–10, 4,–2), Šubíková – Kašníková 3:1 (12,7,–9,7), Tušlová – Petrovová 3:2 (-7,3,9,–10,4), Kubinová – Fojtíková 0:3 (-9,–9,–5)

Béčko Břeclavi je ve druhé lize desáté, pod ním už je jen Ostrava a a béčko Blanska.